Bałtyk cię nudzi? Oto trzy nieoczywiste (i egzotyczne) kierunki na wakacje życia

KS
11.07.2017 11:00
Trzy nieoczywiste kierunki na wakacje

Trzy nieoczywiste kierunki na wakacje (kolaż redakcja /materiały partnerów)

Znów greckie wyspy albo rodzimy Bałtyk? Jeśli popularne kierunki podróży odwiedziliście już wielokrotnie, zapewne szukacie nowego pomysłu na urlop. Sprawdźcie nasze propozycje i zobaczcie, jak przygotować się do podróży.

Z butelką rumu po karaibskich wodach

Popłynięcie szlakami pirackich statków, przeżycie dnia w stylu rasta na Jamajce, a może zagłębienie się w świat kolorowej rafy koralowej? To wszystko możecie przeżyć podczas urlopu na Kubie. Wybierając się w rejs po karaibskich wodach, większość czasu spędzimy na luksusowym statku, dlatego nie można zapomnieć o kostiumie kąpielowym, wygodnych ubraniach i ochronie przeciwsłonecznej.

Co ciekawe, wybierając się na Kubę warto wziąć ze sobą stare ubrania czy... telefony komórkowe. Kubańczycy chętnie kupują od turystów takie rzeczy i nierzadko proszą o wymianę za usługi czy lokalne towary.

Z butelką rumu po karaibskich wodachZ butelką rumu po karaibskich wodach kolaż redakcja /materiały partnerów kolaż redakcja /materiały partnerów

Przez wydmy Afryki

Naszą kolejną propozycją jest objazdowa wycieczka po regionie Bandżul w Gambii. Jeżeli wydaje wam się, że pustynne wydmy nie są zbyt ciekawe, to szybko zmienicie zdanie, kiedy znajdziecie się na miejscu. Widoki są oszałamiające, chociaż trzeba liczyć się z wysokimi temperaturami. Poza krajobrazem można także podziwiać lokalną faunę i florę, które wbrew pozorom są bardzo bogate. Spotkania z tubylcami również są niesamowitym przeżyciem.

Wybierając się na tego typu wycieczkę objazdową, warto postawić na minimalizm bagażu. Warto zadbać o dobrze wyposażoną apteczkę, ochronę przeciwsłoneczną i niewielką ilość ubrań. Warto jednak być przygotowanym na zmieniające się warunki pogodowe.

Przez wydmy DakaruPrzez wydmy Dakaru kolaż redakcja /materiały partnerów kolaż redakcja /materiały partnerów

Wielka konkwista

To propozycja wycieczki objazdowej po historycznych miejscach w Meksyku. Będziemy mogli zobaczyć np. Świątynię Słońca, miasta kolonialne, Srebrne Miasto i oczywiście Piramidę Kukulkana. Meksyk to niezwykłe miejsce - pełne historii, niesamowitych ludzi i pysznego jedzenia.

Co zabrać ze sobą na wycieczkę do tego kraju? Przede wszystkim należy pamiętać o ochronie słonecznej - kremy z filtrem, kapelusze i okulary to podstawa. Przyda się prawo jazdy, latarka i słownik języka hiszpańskiego. W apteczce nie powinno zabraknąć leków przeciwuczuleniowych i przeciwgorączkowych. Jeżeli wybierasz się z nieletnim dzieckiem, a drugi rodzic zostaje w kraju - należy mieć ze sobą akt notarialny wyrażający zgodę rodzica na podróż dziecka.

Wielka konkwistaWielka konkwista kolaż redakcja /materiały partnerów kolaż redakcja /materiały partnerów

Szukacie więcej pomysłów na wycieczki? Zobaczcie propozycje poniżej i sprawdźcie, czy nie zapomnieliście niczego spakować!

Więcej o:
Komentarze (1)
Zaloguj się
  • dr.hab

    Oceniono 1 raz 1

    Czy autor tej durnej notki ma czytelników za polidiotow? Gambia, Kuba i Meksyk to-mając na mysli egzotyke- "nieoczywiste" kierunki? A moze Kielce, Radom i Wachock bardziej by pasowały?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX