Wakacje dla aktywnych? Zaopatrz się w odpowiedni sprzęt i ruszaj w drogę

KS
07.07.2017 08:00
Wakacje dla aktywnych?

Wakacje dla aktywnych? (fot. pexels.com)

Nie lubisz siedzieć w miejscu podczas urlopu, a leżenie na plaży nie jest dla ciebie formą odpoczynku? Przygotuj się więc na aktywne spędzone wakacje. Podpowiadamy, co na pewno ci się przyda.

W co się spakować?

Jeśli zamierzasz aktywnie spędzić urlop, to mądre pakowanie zdejmie z ciebie stres dotyczący dźwigania zbyt dużej ilości bagażu. Weź pod uwagę to, gdzie się wybierasz i jaki środek transportu wybierzesz. Na wakacje pod namiot , w góry czy wyprawę rowerową najlepiej sprawdzi się plecak. Z kolei jeżeli planujesz zatrzymać się w hotelu, to spokojnie możesz wybrać walizkę. Na wycieczkę objazdową autokarem walizka będzie równie dobrym rozwiązaniem, co plecak. Twarde modele najlepiej zabezpieczą twoje rzeczy, jednak w miękkich walizkach zwykle zmieścimy więcej.

W co się spakować?W co się spakować? kolaż redakcja /materiały partnerów kolaż redakcja /materiały partnerów

Uwiecznij wspomnienia

Jeżeli aktywnie spędzasz wakacje, to na pewno przeżywasz duże emocje, które warto uwiecznić na zdjęciach lub filmach. Większość ma aparaty i kamery w smartfonach, lecz nie sprawdzają się one w każdych warunkach. Jeśli zależy ci na najwyższej jakości zdjęć czy filmów, podczas uprawiania sportu czy bardziej ekstremalnych zajęć, warto zaopatrzyć się w kamerę sportową. Jej koszt nie jest aż tak wysoki, jak mogłoby się wydawać, a niektóre modele robią również zdjęcia pod wodą!

Uwiecznij wspomnieniaUwiecznij wspomnienia kolaż redakcja /materiały partnerów kolaż redakcja /materiały partnerów

Jaki kierunek wybrać?

Jeżeli nie lubisz siedzieć wybierz wycieczkę objazdową. Możesz wsiąść na rower ze znajomymi lub najbliższymi i razem możecie ruszyć w trasę. Warto takie wakacje bardzo dokładnie zaplanować dla swojego bezpieczeństwa i aby uniknąć stresy na urlopie. Jeśli jednak lubisz zwiedzać, ale rowerowe wyprawy nie są dla ciebie, możesz wykupić objazdową wycieczkę w biurze podróży. Wśród ciekawych kierunków znajdziemy np. Francję, Rumunię, Hiszpanię lub Japonię i Koreę Południową. Warto jednak również przyjrzeć się ciekawym terenom w Polsce, o których często zapominamy, a mogą dostarczyć nam równie pięknych wspomnień, co wakacje za granicą.

Jaki kierunek wybrać?Jaki kierunek wybrać? kolaż redakcja /materiały partnerów kolaż redakcja /materiały partnerów

Aktywnie spędzane wakacje to nie tylko sporty wyczynowe, ale też piesze wędrówki, rowerowe przejażdżki czy żeglowanie po jeziorze. Bez względu na to jaką formę aktywności wybierzesz, zadbaj o to, by wakacje były bezpieczne i przemyślane. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się niezapomnianymi wrażeniami i pięknymi wspomnieniami.

Więcej o: