Podróż marzeń dziecka? Wioska Harry'ego Pottera i Stumilowy Las

Dzieci zostały dopuszczone do głosu. Zapytane o podróż marzeń nie wymieniły Francji, Grecji, czy Wysp Karaibskich, a głównie miejsca, które nie istnieją. Magiczne miejsca. Dosłownie i w przenośni.

Zapomnij o wyspach greckich, Chinach, czy wakacjach we Włoszech. Dzieci marzą o innych miejscach! Nie chcą też zobaczyć wieży Eiffla, piramid w Egipcie, czy Big Bena w Londynie. One marzą o podróży do świata magii i bajek.

Portal podróżniczy sunshine.co.uk zapytał dzieci między trzecim a ósmym rokiem życia o ich podróż marzeń. Wyniki opublikował na swojej stronie. Te zaskoczyły dorosłych.

Jeśli myślisz, że po przeczytaniu tego tekstu, zmienisz plany na wakacje, mylisz się. Większość miejsc, o których marzą maluchy, nie istnieje.

Na pierwszym miejscu znalazł się księżyc . Ten co prawda istnieje, ale nie na naszej planecie. Marzenie to też może się spełnić, ale dopiero wtedy, kiedy przepytane dzieci, będą już same dorosłe, czyli może za jakieś 20 lat. Może właśnie wtedy podróż na księżyc będzie możliwa nie tylko dla astronautów. A kto wie, może i wcześniej. W każdym razie, ankieta widocznie nie była tak ścisła, ponieważ nie zawężono wyboru do miejsc na naszej planecie. Tylko kto spodziewał się, że dzieci marzą o podróży na księżyc?

Wracając jednak na Ziemię, Narnia , fikcyjna kraina stworzona przez brytyjskiego pisarza C.S. Lewisa, znalazła się na miejscu trzecim. Kilkulatkowie marzą zapewne, by żyć wraz z mieszkającymi w fikcyjnej krainie mówiącymi zwięrzętami, faunami, czy centaurami i chcą uprawiać magię, która w świecie tym jest powszechna.

Nie tylko jednak w Narnii magia wiedzie prym. Wszyscy znamy postać stworzoną przez Joanne Kathleen Rowling - Harry'ego Pottera i jego świat magii. Dzieci marzą, by w świecie tym się znaleźć, ponieważ aż dwa miejsca na liście są miejscami z książek brytyjskiej autorki. Jednym z nich jest fikcyjna wioska Hogsmeade , w której mieszkają sami czarodzieje, a drugim Hogwart , uczelnia kształcąca przyszłych czarodziejów. Ciekawe, czy te same dzieci, kiedy dorosną, przy okazji wyboru uczelni, będą pamiętały o Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, czy nie zważając na swoje dziecięce marzenia wybiorą Oxford?

Fikcyjne miejsce, w którym mieszkają m.in. Kubuś Puchatek, Prosiaczek, Kłapouchy i Tygrysek, czyli Stumilowy Las znalazł się na miejscu szóstym. Marzenie to możesz spełnić częściowo i zabrać swoją pociechę na ul. Kubusia Puchatka, która znajduje się w Warszawie. Co ciekawe, kiedy ulica powstała (w latach 1949-56), nie wiedziano jak ją nazwać, więc ogłoszono plebiscyt właśnie wśród dzieci. Jak widać, nie tylko sunshine.co.uk dopuścił dzieci do głosu..

A pamiętacie Króla Lwa? Film anonimowany z 1994 roku, jak się okazuje, jest i znany wśród dzieci, które urodziły się kilkanaście lat później. Na 8. miejscu bowiem znalazła się kraina Pride Rock w Afryce. To właśnie tam żył Król Lew.

Okazuje się również, że wiele dzieci wierzy w Świętego Mikołaja, ponieważ znaczna część tych przepytanych właśnie prawdziwego Świętego Mikałaja chciałaby odwiedzić ( Laponia tym samym znalazła się na miejscu 5.)

Żałujesz, że nie możesz spełnić marzeń swojego dziecka? Bez obaw. Istnieją dwa miejsca na liście, które naprawdę istnieją. To popularny już od wielu lat Disney World (2. miejsce na liście) oraz Australia (9. miejsce). Nie wiadomo czy maluchom chodziło o Disney World w USA, czy ten we Francji, więc komu gdzie bliżej, ten park rozrywki może wybrać. A dlaczego dzieci wybrały Australię? Ponoć dlatego, że to właśnie w tamtych wodach żyje słynna rybka Nemo z filmu animowanego "Odnaleźć Nemo". Wcale więc nie chodzi tu o zobaczenie kangurów, czy słynnej opery w Sydney..

Lista:

1. księżyc

2. Disney World

3. Narnia

4. Hogmeade

5. Laponia

6. Stumilowy Las

7. Hogwart

8. Pride Rock

9. Australia

10. Bikini Bottom (podwodne miasto z bajki SpongeBob)