W Polsce powstaje najszybszy i najwyższy mega coaster w Europie. Przejedziesz się nim już tej wiosny

Prace budowlane Mega Coastera w Energylandii dobiegają końca. Władze parku obiecują dosłownie nieziemskie odczucia podczas jazdy. Podobno na nowej kolejce da się nawet przez chwilę być w stanie nieważkości.

W 2018 roku w Energylandii, największym parku rozrywki w Polsce, ma pojawić się atrakcja wyróżniająca obiekt na tle innych podobnych – rollercoaster Mega Coaster Hyperion, który będzie najwyższą i najszybszą kolejką w tej kategorii w Europie.

 

Stan nieważkości

Na oficjalnej stronie parku rozrywki można przeczytać, że Hyperion będzie miał 77 metrów wysokości i osiągał prędkość ponad 140 kilometrów na godzinę. Dodatkowymi atrakcjami będą tunele, liczne zwroty oraz efekty wodne.

Połączenie zawrotnej prędkości, wysokości oraz nachylenia torów ma dawać ekscytujące efekty grawitacyjne – władze parku obiecują nawet efekt nieważkości przy wjazdach na wzniesienia.

 

Do kolejki będzie mogło wsiąść łącznie 28 pasażerów. W styczniu 2017 roku ukończono pierwszy etap budowy Hyperiona. Do pracy nad nim zatrudniono ponad stu inżynierów, konstruktorów oraz pracowników budowlanych.

Nie podano dokładnej daty otwarcia Mega Coastera, jednak zaznaczono, że atrakcja będzie dostępna w tegorocznym sezonie, który zaczyna się 2 kwietnia, a kończy 28 października.

 

Kosmiczna przygoda

Hyperion doczekał się własnego trailera, nawiązującego tematyką do kosmicznych misji. Nic dziwnego, wszak nazwą Hyperion określa się jeden z księżyców Saturna, który jednocześnie jest jednym z największych ciał niebieskich w Układzie słonecznym o kształcie odbiegającym od kulistego.

Energylandia

Energylandia to największy park rozrywki w Polsce – jego powierzchnia ma aż 26 hektarów. Położony jest w Zatorze, w województwie małopolskim. Na terenie parku znajduje się dziesięć kolejek górskich, karuzele, tory wodne przeznaczone do spływów i obszary tematyczne (np. "Wioska Wikingów").

 

Na stronie parku rozrywki udostępniono sezonowy cennik – obecny aktualny jest do 22 czerwca 2018 roku. Bilet dla dzieci (do 140 centymetrów wzrostu) będzie można kupić w cenie 59 złotych. Tyle samo zapłacą seniorzy oraz kobiety w ciąży. Bilet normalny obecnie kosztuje 109 złotych.

Bilet jest całodzienny. W jego cenę wliczają się wszystkie atrakcje bez limitów. Wstęp na Hyperion nie będzie więc wymagał dodatkowych opłat, a w ciągu jednej wizyty w parku będzie można wsiąść na niego więcej niż jeden raz. Jeśli oczywiście nie zabraknie wam odwagi!

Ta ścieżka to rowerowy cud świata, ale... ma w Polsce konkurencję

To też może cię zainteresować:

W Polsce powstaje nowy park rozrywki. Będzie jednym z największych w Europie [ZDJĘCIA]

Będziemy mieli nowy turystyczny hit? Jeszcze w tym roku powstanie ścieżka wśród koron drzew [ZDJĘCIA]

Więcej o: