16-letnia polarniczka "gasi" autorów seksistowskich komentarzy. Wystarczyło jedno zdjęcie z... kanapką

Kiedy nastolatka z Australii ogłosiła, że zamierza zdobyć oba bieguny i przejść lądolód Grenlandii, usłyszała, że jej miejsce jest w kuchni. Gdy osiągnęła swój cel, w zabawny sposób odpowiedziała hejterom.

Zrobiła to! 16-letnia Jade Hameister z Australii przeszła do historii jako najmłodsza osoba, która zaliczyła tzw. "polarny hattrick" i przemierzyła biegun północny, biegun południowy oraz lądolód grenlandzki. Nastoletnia bohaterka nie tylko dała dowód niezwykłego hartu ducha i uporu w dążeniu do celu. Pokazała też, jak radzić sobie z internetowymi hejterami.

Zagraniczne podróże. Jak porozumieć się nie znając języka?

Kilka lat temu Jade publicznie zapowiedziała, że zamierza zdobyć oba bieguny i lądolód grenlandzki. Nastolatka swoim wystąpieniem chciała zachęcić inne młode kobiety do podążania za swoimi marzeniami. I chociaż już wtedy Australijka miała na koncie udaną wyprawę na biegun północny, jej dokonania i przyszłe plany zalała lawina hejtu.

Internauci kpili z nastolatki i jej marzeń. Nie zabrakło seksistowskich komentarzy, w których internauci radzili Jade "zostać w kuchni" i "zająć się robieniem kanapek".

Jade nic sobie nie robiła z komentarzy, konsekwentnie realizowała swój plan i w 2017 roku przebyła lądolód grenlandzki. Do "polarnego hattricka" pozostał jej już tylko biegun południowy.

Jak powiedziała, tak zrobiła

W styczniu tego roku Jade zdobyła biegun południowy. Dokonała tego, pokonując prawie 600 kilometrów śnieżnej pustyni na nartach i ciągnąc za sobą 100-kilogramowe sanie. Tym samym nastolatka spełniła swoje marzenie i dołączyła do grona elitarnej grupy polarników, którym udało się zdobyć "polarnego hattricka".

 

Gdy była na biegunie południowym, nie omieszkała zrobić zdjęcia z dedykacją dla hejterów. Nastolatka zapozowała z własnoręcznie przygotowaną kanapką z szynką i serem.

Zrobiłam tę kanapkę dla wszystkich mężczyzn, którzy w komentarzach radzili mi zajęcie się robieniem kanapek.

I z przekąsem zaprasza wszystkich hejterów do konsumpcji kanapki:

Teraz przez 37 dni zróbcie 600 kilometrów na nartach i zdobądźcie biegun północny. Wtedy będziecie mogli zjeść kapkę. Pozdrawiam.

Na rezolutny i zabawny post zareagowało prawie 5 tys. osób, a ponad tysiąc go udostępniło. Trzeba przyznać, że Australijka poza zamiłowaniem do ekstremalnych wypraw ma poczucie humoru i dystans do samej siebie.

Więcej o niesamowitej 16-letniej Australijce dowiecie się z jej strony jadehameister.com. Możecie też na obserwować Jade na Instagramie i Facebooku.

To cię zainteresuje:

Praca marzeń nad 30-metrowym urwiskiem? W Polsce to możliwe! "Mamy tyle zgłoszeń, że nie wyrabiam z robotą"

100 zł za noc w "hotelu", gdzie na jedną toaletę przypada 50 rodzin. Chodzi o to, by poczuć "ekstremalną biedę"

Sprawdź się w QUIZIE: Trzy słowa podpowiedzi wystarczą, abyś zgadł, o które miejsce pytamy? Wasza średnia słabo, tylko 7/11

Więcej o: