Tłumaczyła, jak zachować się w razie niebezpieczeństwa, kiedy pasażerowie zaczęli kibicować. "To brak szacunku"

Niezwykła ekscytacja wśród niektórych fanów piłki nożnej zaczyna się na długo przed meczem. Tak było między innymi w samolocie lecącym z Paryża do Cardiff, w którym doszło do niecodziennej sytuacji.

Wszystko wydarzyło się na pokładzie samolotu, którym fani kobiecej drużyny piłki nożnej Paris Saint-Germain lecieli na piątkowy finał Ligi Mistrzów Kobiet. W trakcie instruktażu dotyczącego bezpieczeństwa w samolocie prowadzonego przez personel, kibice zaczęli śpiewać hymn drużyny oraz popularne wśród nich przyśpiewki. Machali szalikami i wydawali się wręcz kibicować stewardessom tłumaczącym, jak zachować się w razie zagrożenia.

 

Choć na początku jedna ze stewardess była lekko onieśmielona zachowaniem kibiców, ostatecznie jej także udzielił się ich entuzjazm. Rozbawiona kobieta zaprezentowała poprawny sposób zakładania kamizelki ratunkowej i używania maski tlenowej.

"Brak szacunku"

Autor nagrania, Raphael Paname, powiedział, że ten lot był dla niego wyjątkowy:

Atmosfera na pokładzie była niesamowita. Wielu ludzi, którzy widzieli nagranie myśleli, że to przed meczem finałowym Ligi Mistrzów Realu Madryt z Juventusem. Ale nie, to było przed meczem drużyn kobiecych.

Według niektórych osób komentujących filmik zachowanie pasażerów było niedopuszczalne:

To, co zrobili, pokazuje ich brak szacunku. To całe gwizdanie. Co z nimi nie tak? Po raz pierwszy widzieli stewardessę?

Choć pasażerowie prawdopodobnie byli po prostu podekscytowani zbliżającym się meczem, powinni jednak pamiętać, że instruktaże w samolotach mają na celu zapewnienie podróżującym jak największego bezpieczeństwa, więc zawsze warto uważnie i spokojnie ich wysłuchać.

To też może cię zainteresować:

Wolisz siedzieć przy oknie czy przy przejściu? Wybór miejsca w samolocie dużo o nas mówi

Stewardessa zdradza, jakie miejsce zająć w samolocie, żeby mieć najlepszą obsługę

Więcej o: