Zjeżdżalnia długa jak wieża Eiffla i basen ze sztuczną falą. W Polsce powstaje największy park wodny w Europie

Miał być "prawie Disneyland", miał inwestować Michael Jackson, próbowali też Niemcy i Holendrzy - bez sukcesu. W końcu za budowę największego w Polsce i regionie parku rozrywki wzięła się izraelska firma. I praca wre.

Już w latach 90. przebąkiwano o stworzeniu w Polsce wielkiego parku rozrywki na miarę francuskiego Disneylandu. Pojawiały się nawet informacje o tym, że pod Białą Podlaską chce zainwestować sam król popu, Michael Jackson. Próbowali również Niemcy i Holendrzy, ale ostatecznie nikomu się to nie udało.

W końcu marzenia wielu Polaków postanowiła spełnić wywodząca się z Izraela firma Global City Holdings, która wyłoży pieniądze na największy w Polsce i regionie park rozrywki. Jego częścią ma być największy w Europie aquapark.

Budowa "Park of Poland" i "Suntago Wodny Świat" już ruszyła. Na jego lokalizację wybrano miejscowość Wręcz pod Mszczonowem (ok. 60 km od Warszawy w stronę Łodzi).

Zjeżdżalnia jak Wieża Eiffla

Na razie cały kompleks to jeszcze plac budowy, a robotnicy skupiają się na budowie aquaparku, który ma zostać oddany do użytku jako pierwszy. Już wiadomo, że będzie większy od berlińskiego "Tropical Island" i jakiegokolwiek innego parku wodnego w Europie.

 

Wśród atrakcji ma się znaleźć m.in. basen ze sztuczną falą, rwące rzeki, saunaria, prywatne gabinety masażu, termy i 30 zjeżdżalni, w tym jedna o długości 320 m - to tylko 4 m mniej niż ma wieża Eiffla. Wszystko to w otoczeniu prawdziwych palm i innych tropikalnych roślin.

Skalę tego przedsięwzięcia najlepiej oddają liczby. Na co dzień aquapark będzie obsługiwać aż 15 tys. osób. Szafek dla gości ma być osiem tys., a na powierzchni 67 tys. mkw, bo tyle ma zajmować "Suntago Wodny Świat", znajdzie się też miejsce na pięć restauracji i cztery bary. Koszt? 150 mln euro, czyli ponad 636 mln złotych.

Zobacz też:

"Podniebny" spacer? W Polsce powstaje kilometrowa konstrukcja z drewna. To unikat na skalę europejską

Ogród zmysłów, "strefa mocnych wrażeń" i lokomotywa. Powstaje największy park na polskim blokowisku

Komentarze (24)
Zjeżdżalnia długa jak wieża Eiffla i basen ze sztuczną falą. W Polsce powstaje największy park wodny w Europie
Zaloguj się
 • mk30553

  Oceniono 20 razy 18

  e tam, dalej większość szcza do basenu

 • superpolpol

  Oceniono 29 razy 13

  I koniecznie basen z woda swiecona, plus specjalna strefa dla mlodych klerykow. Dodatkowo przed parkiem najwieksza figura wiadomo kogo. Mini park smolenski, tez by zrobil dobre wrazenie. Izraelczycy sa swietni w generowaniu zyskow, wiec pewnie ze dwie kaplice tez sie pojawia, 20% od tacy wpadnie do kasy. Do tego duzy salon mody - tylko Surge Polonia i Kubota. Aha, zjezdzalnia powinna nawiazywac jakos do Wykletych oraz martyrologii blizniakow szczegolnie tej z 13-tego grudnia. Jak w/w bedzie zalatwione plus stosowny pokropek to z pewnoscia przyjade!

 • P L

  Oceniono 8 razy 6

  Rozumiem że elektorat pissss tam nie zawita? W końcu żydzi budują

 • hdtvpolska

  Oceniono 8 razy 6

  7 ha pod dachem !!!
  Centralny port lotnicze tuż obok. To będzie hit na europejską skalę.

 • kopciwoz

  Oceniono 10 razy 6

  koszt tańszy niż 10 km drogi ekspresowej w Warszawie...

 • australopitekantropusik

  Oceniono 17 razy 5

  "Zjeżdżalnia długa jak wieża Eiffla i basen ze sztuczną falą. "

  Rozumiem basen głęboki jak wieża Eiffla. Ale jak można porównywać długość obiektu z wysokością innego ? Czy nie można napisać "Zjeżdżalnia długa jak np. bieżnia stadionu narodowego".

  Ale to tylko GW.....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX