Myślicie, że u was jest zimno? Zobaczcie to! W polskich górach zima na całego

Jeszcze tydzień temu termometry w Polsce miejscami wskazywały ponad 20 stopni. Dziś niemal w całym kraju jest chłodno i pochmurno. Tymczasem w Tatrach zima trwa już w najlepsze.

Złota polska jesień? Nie w Tatrach. Tu panuje już zdecydowanie bardziej zimowa aura. Udało się to uchwycić pani Krystynie Drzyzdze. Na zrobionym przez nią w Dolinie Pięciu Stawów zdjęciu widać, że śnieg całkowicie zmienił krajobraz okolicy.

Zdjęcie zostało opublikowane na facebookowym profilu Tatromaniak i wywołało spore emocje wśród internautów. Zaskoczeni ludzie zaczęli dzielić się własnymi zdjęciami sprzed kilku dni, kiedy w Polskich górach panowały jeszcze zupełnie inne warunki.

Przed warunkami, które panują obecnie w Tatrach, ostrzega Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Na facebookowym profilu TOPR zamieścił informację o tym, że na Kasprowym Wierchu już wczoraj było 15 cm śniegu, a wiejący z północy wiatr może tworzyć zaspy.

"Brak widoczności utrudnia orientację w terenie. Szlaki są zasypane i zawiane.
Odradzamy wyjście w góry powyżej schronisk", podają ratownicy.

Zobacz też:

Jesienią w Polsce jest brzydko i ponuro? Nie! Te miejsca trzeba odwiedzić o tej porze roku [WASZE TYPY]

Sfotografowała się topless na tatrzańskim szlaku. "Na urlopie mamy prawo robić to, na co mamy ochotę"

"Taki widok na Tatry musisz zobaczyć choć raz w życiu". Magiczna wioska w górach pełna weekendowych atrakcji [TRIP WE DWOJE]

Więcej o: