Szklana kładka wisząca kilometr nad ziemią pęka pod stopami turystów. Tak się bawią w Chinach [WIDEO]

Chińczycy mają fantazję. W ramach świętowania "Złotego Tygodnia" na szklanej kładce wiszącej kilometr nad ziemią zamontowali efekty specjalne, które sprawiają, że ludzie dosłownie przewracają się ze strachu.

W sieci krąży krótki filmik, na którym widać, jak nieświadomy niczego przewodnik turystyczny w panice upada na szklaną kładkę, która "pęka" pod jego stopami. Chińczycy mają kilka szklanych kładek - ta, o której mowa, znajduje się na zboczu góry Yuntai w chińskiej prowincji Henan.

 

Serwis Asia Wire podaje, że to efekty specjalne zamontowane z okazji narodowego święta, tzw. "Złotego Tygodnia" trwającego od 1 do 7 października, w czułych na nacisk panelach tworzących kładkę.

Dla większego realizmu, pojawiającym się rysom towarzyszą też odpowiednie dźwięki imitujące pękanie szkła.

Szklana pułapka

Obecnie - między innymi dzięki temu wideo, które w samych Chinach obejrzały miliony osób - większość wie już o żarcie, jaki turystom zafundował zarząd kładki na górze Yuntai. Filmiki, na których ci nieświadomi panikują kilometr nad ziemią, cieszą się jednak nadal dużym zainteresowaniem w sieci.

Zobacz też:

Tylko dla osób o mocnych nerwach: przeżyj ekstremalną podróż w chmurach [WIDEO]

Szklany most w Chinach. Najdłuższy i najbardziej przerażający na świecie [ZDJĘCIA]

Pilot nagrał moment lądowania. Najpierw jest jak w bajce, ale potem ze strachu wgniata w fotel

Turyści nie muszą już schodzić z Wielkiego Muru Chińskiego w tradycyjny sposób. Mogą na przykład zjechać z niego na... sankach

Więcej o: