Księżycowy krajobraz, elfy i zorza. Wizz Air uruchamia nowe połączenie z Polski do "krainy lodu i ognia"

Wizz Air włączył do swojej oferty nowe połączenie z Polski. Od marca z poznańskiego lotniska Ławica będzie można polecieć do Rejkiawiku.

Informacja nie została jeszcze potwierdzona przez węgierskiego przewoźnika na oficjalnej konferencji, ale bilety na tę trasę są już dostępne w systemie rezerwacji. Ich ceny zaczynają się od około 300 zł.

Portal Fly4free podaje, że loty między Poznaniem a stolicą Islandii mają się odbywać trzy razy w tygodniu - we wtorki, czwartki i soboty.

To nie jedyne nowe połączenie na północ, jaki ma do zaoferowania Wizz Air. Od 16 grudnia z Gdańska będzie można polecieć do norweskiego Tromso, które leży 350 km za kołem podbiegunowym i również słynie ze zjawiskowych zórz polarnych.

Islandia to popularny wśród Polaków kierunek. Wielu z nich zostaje tam na dłużej, by pracować - obecnie stanowią największą mniejszość narodową na wyspie.

Zobacz najpiękniejsze zorze polarne nie tylko z Islandii >>

Oprócz wysokich zarobków, przyjezdnych kusi jednak przede wszystkim wspaniała przyroda tego najbardziej wysuniętego na północ europejskiego kraju. Czarne plaże, krajobrazy jak z Księżyca, wulkany, łąki ze ścieżkami elfów, gejzery i gorące źródła geotermalne przyciągają turystów przez cały rok.

Zobacz też:

Najgorętsza atrakcja tej jesieni: wulkany na Islandii

Dlaczego samoloty są białe? Ekspert: farba działa jak krem z filtrem

Pięć rzeczy, które w samolocie dostaniesz za darmo

Więcej o: