Wizz Air likwiduje połączenia z trzech polskich miast. Powód? Dokładnie taki, jak myślicie

Z siatki Wizz Aira znikają loty do Oslo, Bristolu i Brukseli z trzech polskich miast.

Wizz Air nie będzie już oferował połączeń między Gdańskiem a Brukselą (Belgia), Olsztynem i Oslo (Norwegia) oraz Warszawą a Bristolem (Anglia). Jako powód tanie linie podają niewystarczającą liczbę chętnych na przeloty tymi trasami.

Z rezerwacji biletów dostępnych na stronie przewoźnika wynika, że ostatni lot na trasie Gdańsk-Bruksela odbędzie się 6. listopada, Warszawa-Bristol 5. listopada, a Olsztyn-Oslo 8. listopada.

Biuro prasowe Wizz Aira potwierdza te informacje i jednocześnie zapowiada, że "dodatkowa zdolność przewozowa zostanie wykorzystana na innych trasach w nadchodzącym okresie", a pasażerowie, których dotyczą te zmiany, są o nich informowani i mogą skorzystać z innych połączeń, otrzymać zwrot kosztów lub 120% wartości rezerwacji na konto WIZZ".

Decyzja przewoźnika dotknęła szczególnie olsztyńskie lotnisko. Likwidacja połączenia do stolicy Norwegii oznacza, że z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury będą obsługiwane tylko dwie trasy - w dni nieparzyste do Londyn-Luton (Wizz Air) i w parzyste do Londyn-Stansted (Ryanair).

Jak podaje serwis Fly4free, władze lotniska prowadzą jednak negocjacje odnośnie wprowadzenia do oferty nowych kierunków, mi.n. do Holandii, i przywrócenia lotów do Oslo. Już wiadomo, że ta trasa będzie dostępna w okresie świątecznym.

Zobacz też:

Lecisz do USA, a na twoim bilecie widnieje tajemniczy kod "SSSS"? Przygotuj się na utrudnienia

Jedyne takie połączenie w Polsce. Od grudnia tanimi liniami polecimy obejrzeć zorzę polarną. Bilety od 59 zł

Pięć rzeczy, które w samolocie dostaniesz za darmo

Komentarze (46)
Wizz Air likwiduje połączenia z trzech polskich miast. Powód? Dokładnie taki, jak myślicie
Zaloguj się
 • kemor234

  Oceniono 40 razy 32

  A może na poważnie wzięli zapowiedź, że Polska wybuduje "super lotnisko".
  To się pewnie przeliczą. Morawiecki ma coraz to nowe wizje. A w kasie ... pustka.

 • radon13

  Oceniono 30 razy 28

  Ale za to będziemy mieli KOSMODROM pod Baranowem.

 • marc.pl

  Oceniono 24 razy 22

  Warto aby poznać imiennie osoby z rządu które wdrażają pomysł budowy Centralnego Portu Lotniczego gdy okaże się że dziesiątki miliardów zostały wyrzucone w błoto a gigantyczne lotnisko stoi puste. W niedużej odległości od planowanego CPL znajduje się opustoszałe lotnisko w Radomiu też nietrafiony pomysł pisowskich włodarzy miasta.

 • klex4

  Oceniono 15 razy 15

  Idioci. Nie wiedą w wizzair-e że teraz stawia się na nowe połączenia z Polską powiatową. Włoszczowa, Brzeszcze (zamiast Katowic). Czy potrzeba więcej przykładów?

 • antoniferdynand

  Oceniono 21 razy 15

  A mnie się zdaje, że Wizz - podobnie jak inne tanie linie pośpiesznie próbują zagospodarować trasy z których wypadnie Ryan bądź będzie miał kłopoty wizerunkowe (zaufanie) dla zabezpieczenia odpowiedniej liczby pasażerów. I nie chodzi koniecznie o Polskę w tym przypadku. Rynek nie lubi próżni...

 • miniorek

  Oceniono 15 razy 13

  Osamotniona, wspaniała i dumna wyspa prezesa Kaczyńskiego staje się faktem. Tylko nikt nie chce tu latać jakoś. Ciemnogród gasi światła?

 • dublet

  Oceniono 10 razy 10

  Nie bendo te imperialisty zarabiać na polakach! Same se zbudujemy takie samoloty i bendziem latać ile wlezie!

 • kevlar_pl

  Oceniono 25 razy 7

  ... no jasne!!! moje bilety z Brukseli do modlina skasowali na RYANAIR-a. Teraz WIZZ AIR się wycofuje. Zostanie LOT za 1500 zł w jedną strone ale I tak latają nim urzędasy z Unii więc I tak im zwracają za bilety. A tak na marginesie to latam od dwóch lat z Brukseli co 2 tygodnie i obłożenie miejsc samolotu jest 95-100 % więc co to za tekst o małym zainteresowaniu?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX