Jedyne takie połączenie w Polsce. Od grudnia tanimi liniami polecimy obejrzeć zorzę polarną. Bilety od 59 zł

Wizz Air uruchamia nowe połączenie lotnicze. Od 16 grudnia z Gdańska będzie można polecieć do norweskiego Tromso, które leży 350 km za kołem podbiegunowym i słynie ze zjawiskowych zórz polarnych.

Węgierski przewoźnik postanowił spełnić marzenie Polaków o niskobudżetowej wyprawie za koło podbiegunowe. Od 16 grudnia, trzy razy w tygodniu samoloty tanich linii będą latać na trasie Gdańsk - Tromsø.

Bilety na tę trasę kosztują od od 59 zł w jedną stronę i można je już rezerwować na stronie przewoźnika albo przez aplikację mobilną. W cenie biletu można zabrać ze sobą bagaż o maksymalnych wymiarach 55x40x23cm.

Zobacz, jak wygląda zorza polarna nie tylko w Tromsø >>

- Jesteśmy przekonani, że nasi polscy klienci będą z chęcią odwiedzać to nowoczesne, arktyczne miasto oferujące wiele zarówno pod względem przyrodniczym, jak i kulturalnym. Liczymy też, że dzięki temu połączeniu Pomorze zacznie odwiedzać więcej Norwegów - komentuje Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji w Wizz Air.

Zorze, ogrody i browary

Czego spodziewać się w Tromsø? Przede wszystkim ekstremalnego zimna, zapierających dech w piersiach zórz i nocy polarnej trwającej od listopada do stycznia.

To niewielkie miasto słynie też z wielu "najbardziej wysuniętych na północ" miejsc w Europie, w tym uniwersytetu, katedry, ogrodu botanicznego, a nawet browaru. Jest tam też akwarium, sporo muzeów i przede wszystkim jedno z najpopularniejszych miejsc do oglądania spektakularnych zórz polarnych.

Zobacz też:

Dlaczego samoloty są białe? Ekspert: farba działa jak krem z filtrem

Takich widoków nie ma nigdzie indziej. Popełnisz błąd, jeśli nie przejedziesz choć jedną z tych tras [ZDJĘCIA]

Pięć rzeczy, które w samolocie dostaniesz za darmo

Więcej o: