Woody Allen i Penelope Cruz w polskich pociągach: PKP ruszyło z darmowymi seansami w specjalnych wagonach

Darmowe kino w PKP Intercity to efekt współpracy przewoźnika z Fundacją Legalna Kultura. Filmy - polskie i zagraniczne - będzie można oglądać przez cały wrzesień w pociągach na wybranych trasach.

Między 4 września a 1 października podróżujący na trasach Warszawa - Gdynia i Warszawa - Zakopane będą mogli spędzić podróż na oglądaniu filmów w specjalnie przystosowanych do tego celu wagonach.

Kto pierwszy, ten lepszy

Za tę atrakcję nie trzeba dopłacać. Jest dostępna w ramach zwykłego biletu, ale liczba miejscówek jest ograniczona, bo do każdego z pociągów zostanie dołączony tylko jeden "kinowy" wagon.

Największe szanse, by "załapać się" na tę okazję mają więc ci, którzy bilet - w drugiej klasie - kupią szybko i w kasie stacjonarnej, gdzie kasjerka wybierze odpowiednie miejsce.

Wagony kinowe w PKP IntercityWagony kinowe w PKP Intercity Fot. Fundacja Legalna Kultura

Skąd pomysł? Darmowe kino w pociągach to wspólna akcja społeczna PKP Intercity i Fundacji Legalna Kultura. „Kolej na kino z legalnych źródeł”, bo tak nazywa się całe przedsięwzięcie, ma zachęcać Polaków do korzystania z legalnych źródeł kultury.

Organizatorzy wybrali dla widzów sporo filmów z różnych gatunków, m.in. europejskie produkcje Woody'ego Allena - w tym "Vicky Cristina Barcelona" z Penelope Cruz i Scarlett Johansson w rolach głównych, polską animację "Jak uratować mamę" czy "Carte Blanche" z Andrzejem Chyrą w roli tracącego wzrok nauczyciela. Cały repertuar jest dostępny tutaj.

Wagony kinowe w PKP IntercityWagony kinowe w PKP Intercity Fot. Fundacja Legalna Kultura

Zobacz też:

Podróż nad przepaścią i przez skaliste góry. Oto najpiękniejsze trasy pociągowe na świecie [ZDJĘCIA]

Pozytywnie o PKP: przez opóźnienie specjalnie dla niej zatrzymali pociąg. "Zdębiałam. Że niby dla mnie?"

W niecałe 3 godziny z Zakopanego do Gdańska? I nawet odczujesz prędkości. Taki pociąg to nasze marzenie

Więcej o: