Niespodziewany deszcz zmienił jedno z najsuchszych miejsc na ziemi w rajski ogród

Krajobraz pustyni Atakama to morze piasku i głazów, ale za sprawą nieoczekiwanego i intensywnego deszczu, pustynia rozkwitła i zmieniła się nie do poznania.

Ponad 450 kilometrów długości i około 100 kilometrów szerokości. Właśnie tyle ma prawdziwe piekło na ziemi. To chyba najlepszy opis pustyni Atakama w Chile, jednego z najsuchszych miejsc na świecie, gdzie suma rocznych opadów wynosi ok. 0,1 litra na metr kwadratowy, a deszcz pada tutaj przeciętnie co cztery, pięć lat (co wcale nie jest regułą).

ZOBACZ ZDJĘCIA PUSTYNI PO DESZCZU >>>

 

Kwitnąca pustynia

Ostatnio na Atakamę spadł, kolejny w ciągu dwóch lat, intensywny i niespodziewany deszcz. Jego krople, zupełnie jak dobra wróżka za pomocą czarów, odmieniły Atakamę i tchnęły w nią życie. Efekt? Martwa powierzchnia pustyni pokryła się żywym dywanem tysięcy kolorowych kwiatów.

Przepiękny i rzadki widok przyciągnął tysiące osób. Nic dziwnego, że "cud życia" na pustyni przyjeżdżają zobaczyć nie tylko mieszkańcy Chile, ale również turyści z całego świata. W końcu kwitnąca pustynia to prawdziwy fenomen.

ZOBACZ ZDJĘCIA PUSTYNI PO DESZCZU >>>

Patrząc na pełne soczystych kolorów kwiaty, aż trudno uwierzyć, że to tereny pustynne, w dodatku jedne z najsuchszych na świecie!

 

To cię zainteresuje:

Polacy często chwalą się na Facebooku zdjęciami z tych miejsc. A za takie selfie grozi nawet 500 zł kary

Jak dobrać buty trekkingowe? Porady i przegląd

Więcej o: