Lato w pełni, a w Tatrach spadł... śnieg! "Czuć aż w Krakowie" [FOTO]

Ochłodzenie, które od kilku dni jest odczuwalne w większości kraju to nic w porównaniu z pogodą, jaka panuje obecnie w Tatrach. Po stronie słowackiej, zaledwie 30 km od granicy z Polską, na szczytach gór zrobiło się biało.

Choć synoptycy przewidują, że koniec tego tygodnia będzie jeszcze ciepły, obecne temperatury i aura w wielu miejscach w Polsce i poza nią mają niewiele wspólnego z wakacyjną pogodą.

Zwłaszcza w Tatrach, gdzie mimo kalendarzowego lata, na szczytach zrobiło się biało za sprawą padającego śniegu.

Zdjęcie przedstawiające panujące aktualnie warunki pogodowe w górach - dokładniej z Łomnicy, czyli drugiego co do wysokości po Gerlachu szczytu słowackich Tatr - zostało opublikowane na portalu Tatromaniak.pl.

Mimo że taka sytuacja w wysokich górach nie jest pogodową anomalią, dla wielu osób informacja o śniegu padającym w sierpniu to spore zaskoczenie:

To prima aprilis?
Czuć aż w Krakowie
Sezon czas zacząć!
Każda pora roku w górach ma w sobie swój urok, czy to zima czy aktualne "lato"
No trudno. Zrobimy zimowe przejście latem

Wbrew temu, czego obawiają się niektórzy, sierpniowy śnieg nie oznacza, że pogoda w Tatrach będzie zmieniać się "na gorsze". Wręcz przeciwnie - aktualne prognozy dla Polski przewidują ocieplenie już w tym tygodniu. Od czwartku po "naszej" stronie ma być tam około 20 stopni Celsjusza, a w weekend temperatury mogą sięgnąć nawet 27.

Zobacz też:

Pogoda na dziś: chłodno i pochmurno, do tego deszcz i miejscami burze. A w Tatrach śnieg

Ciekawe góry na aktywny weekend w Polsce i u sąsiadów

"Taki widok na Tatry musisz zobaczyć choć raz w życiu". Magiczna wioska w górach pełna weekendowych atrakcji [TRIP WE DWOJE]

Więcej o: