Amerykanie odpytywani z mapy: "Korea Północna leży tutaj" i wskazała Polskę. Inne odpowiedzi wcale nie lepsze

Większość Amerykanów w obecnej napiętej sytuacji z Koreą Północną popiera działania zbrojne. Te same osoby zapytane o położenie geograficzne Korei Północnej mają problem z jej poprawnym wskazaniem.

Amerykańska stacja CNN przeprowadziła ankietę, z której wynika, że 50 proc. Amerykanów poparłoby ewentualne działania przeciwko reżimowi Korei Północnej. Jest tylko jeden problem. Okazuje się, że większość osób, które popierają zbrojne rozwiązanie sporu, nie mają pojęcia, gdzie właściwie znajduje się Korea. Dowód?

Na potrzeby telewizyjnego show Jimmy Kimmel Live! zapytano przypadkowych przechodniów Los Angeles, czy poparliby ewentualną interwencję zbrojną przeciw Korei, a następnie proszono ich o wskazanie jej na mapie. Efekt? Zobaczcie sami.

 

Kiedy padało pytanie, gdzie na mapie znajduje się Korea Północna, respondenci robili wielkie oczy, a na twarzach pojawiało się zmieszanie. Niektórzy z nich od razu przyznawali się do swojej niewiedzy, inni z nietęgą miną patrzyli na mapę i mówili, że zapomnieli. Nie obyło się też bez prób zgadnięcia. Niestety z marnym skutkiem.

I tak pierwsza respondentka placem wskazała, że Korea Północna leży... gdzieś na północy Kanady. Drugiej osobie wcale nie poszło lepiej. Na to samo pytanie młoda dziewczyna wskazała Półwysep Arabski, ale odpowiedź trzeciej osoby przebiła pozostałe. Kobieta jako Koreę wskazała Polskę i sąsiednie państwa!

Dalej z nagrania dowiadujemy się, że Korea Północna leży gdzieś w Kanadzie, Azji Środkowej czy na Półwyspie Indochińskim.

A ty wiesz, gdzie leży Korea Północna?

Stosunki pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Koreą Północną od dawna nie były tak napięte. Sytuacja zaogniła się po tym, jak Korea Północna zagroziła wystrzeleniem rakiet w kierunku amerykańskiej wyspy Guam.

To cię zainteresuje:

Nic tutaj nie rośnie, ale kiedy zaświeci słońce, góry "ożywają". Peruwiański cud natury

Para ze Śląska miała dosyć narzekań na Bałtyk. Postanowili go "odczarować" za pomocą zdjęć z drona

Pięć rzeczy, które w samolocie dostaniesz za darmo

Komentarze (19)
Amerykanie odpytywani z mapy: "Korea Północna leży tutaj" i wskazała Polskę. Inne odpowiedzi wcale nie lepsze
Zaloguj się
 • jare_jare

  Oceniono 8 razy 8

  Po reformie kończy się nauka historii powszechnej, czekajmy na to samo z geografią, i tak dalej, i tak dalej.. Za kilka lat wszystkie kpiny z Amerykanów będziemy mogli kierować do kolejnego pokolenia Polaków. Pozdrawiam z tego miejsca wszystkich nabijających się Polaków wyklętych.

  Dziękujemy, Anno Zalewska.

 • orlecki

  Oceniono 5 razy 5

  I wiele się nie pomyliła. Polska od 2 lat, za sprawą PIS, w wielu aspektach przypomina Koreę Płn.

 • szaman668

  Oceniono 4 razy 4

  nie oszukujmy się - wynik ankiety u nas tez miałby podobne wyniki - w miarę znamy Europe i kluczowe państwa świata .... druga strona globu , to już inna bajka ...

 • manru12

  Oceniono 5 razy 3

  Możemy się śmiać ,ale nasza młodzież już nie wiele lepiej wykształcona od nich.To smutne,a po reformie PiS-u nasza młodzież wyprzedzi ich w niewiedzy.

 • gokle

  Oceniono 4 razy 2

  Kimmel pokazal 6 osob ktore, ktore wg. gazety reprezentuja przecietnego Amerykanina. Fajne, ciekawe, zabawne. Zaloze sie, ze gdyby dzisiaj Kimmel stanal przed byle ktorym polskim ogolniakiem odpowiedzi bylyby podobne. I bardzo dobrze, komu i do czego jest potrzebna wiedza o polozeniu Korei Pn.? Moze generalom i niektorym politykom. Dla reszty z nas to smieciowa informacja.

 • mk.i

  Oceniono 4 razy 2

  I nikt tam z tego powodu nie przeprowadza reform w oświacie . Głąbów łatwiej wysyłać na misje pokojowe z granatnikami w kieszeniach .

 • az555

  Oceniono 4 razy 2

  w sumie wykazała się pewną wiedzą ogólną.Jakby nie patrzeć ,kobieta wiedział że tam diabeł mówi dobranoc,a rządzi UB-ek o wzroście 150

 • matylda1001

  Oceniono 1 raz 1

  Wygooglajcie sobie chociaż jeden odcinek serii "Matura to bzdura" a zobaczycie jaki niski poziom wiedzy reprezentuje polska młodzież. Tragedia, z roku na rok coraz gorzej.

 • earthboundmisfit

  Oceniono 1 raz 1

  ""Korea Północna leży tutaj" i wskazała Polskę."

  Już niedługo. Prezes to obiecuje na każdej miesięcznicy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX