Ani Kos, ani Maui. Tytuł "Wyspy Roku" powędrował na Daleki Wschód. Takie atrakcje tylko tam

Na świecie są tysiące wysp i chociaż każda jest pełna uroku, miano "the best of" mogło przypaść tylko jednej z nich. Sprawdź, na którą wyspę warto wybrać się na urlop.

Tytuł "Najlepszej Wyspy Świata" został przyznany przez portal podróżniczy Travel & Leisure na podstawie opinii turystów z całego świata. Poza ogólnymi opiniami podróżujących pod uwagę brano również oceny za możliwości spędzania wolnego czasu, atrakcje przyrodnicze, jakość jedzenia, czystość i dostępność plaż, a nawet nastawienie miejscowej ludności.

 

Najlepsza wyspa na świecie

Najwyższe oceny i tym samym tytuł "Najlepszej Wyspy Świata" dostała filipińska wyspa Palawan. Trzeba dodać, że konkurencja była naprawdę mocna. W szranki o tytuł stanęły m.in. takie wyspiarskie potęgi turystyczne jak Kos (Grecja), Manui (Hawaje) czy Galapagos (Ekwador).

 

Czym otoczona wodami Oceanu Spokojnego wyspa zaskarbiła sobie miłość turystów? Jak podaje Travel & Leisure, odwiedzający Palawan pokochali ją za urzekające, pełne romantyzmu widoki natury, rajskie plaże o białym piasku i laguny o krystalicznie czystej wodzie.

Poza tym turyści byli zgodni, że Palawan to "raj na ziemi" i wymarzone miejsce do nurkowania. Dowód? Wokół Palawanu znajduje się prawie 2 tysięcy wysp i wysepek rozsianych po turkusowych wodach Oceanu Spokojnego.

 

Za Palawanem uplasowały się:

2. Hilton Head Island w Południowej Karolinie, USA

3. Wyspy Boracay, Filipiny

4. Wyspy Galapagos, Ekwador

5. Santorini, Grecja

6. Maui, Hawaje, USA

7. Kauai, Hawaje, USA

8. Ischia, Włochy

9. Hvar, Chorwacja

10. Bali, Indonezja

Jeżeli nie masz jeszcze planów na wakacje, warto wybrać się którąś z wysp z rankingu!

 
 
 

To też cię zainteresuje:

Tacy turyści to utrapienie każdego wyjazdu. Masz szczęście, jeśli trafiłeś tylko na jeden z tych typów

Para ze Śląska miała dosyć narzekań na Bałtyk. Postanowili go "odczarować" za pomocą zdjęć z drona

Chciała wyprzedzić ciężarówkę na obwodnicy, ale było ślisko. Skończyło się dachowaniem na poboczu

Więcej o: