Nowy Jork, Londyn, Paryż? Nie. Top lokalizacja na świecie znajduje się w azjatyckim mieście

Funkcja dodawania "Instastory", czyli relacji na Instagramie, ma już rok. Z tej okazji Instagram ujawnił światowe top miasto, które użytkownicy aplikacji oznaczali w swoich relacjach najczęściej.

Instastory pozwala użytkownikom Instagrama na dodawanie relacji z ich dnia w postaci krótkiego filmiku czy zdjęcia (relacja znika po 24 godzinach). W ciągu roku od powstania Instastory w aplikacji pojawiło się kilka nowych funkcji, m.in. możliwość dodawania tagów geograficznych. Jak myślisz, które miasto zyskało miano najczęściej oznaczanego na świecie?

Jeżeli stawiacie na najpopularniejsze turystycznie perełki takie jak Londyn, Paryż, Barcelona czy Nowy Jork, to jesteście w błędzie. Miano najczęściej oznaczanego miasta na świecie nie przypadło żadnej europejskiej metropolii ani żadnemu miastu obu Ameryk.

 

Top oznaczane miasto na świecie nie znajduje się też w Afryce czy Australii. Do wyboru pozostaje tylko Azja. Według danych Instagrama top miastem jest stolica i największe miasto w Indonezji - Dżakarta.

 
 

Zdziwieni? Dżakarta (12. największe miasto na świecie pod względem liczby mieszkańców) - jak podaje portal podróżniczy Travel and Leisure - "przyciąga turystów orientalnymi wpływami, mieszanką kultur i szybkim, kosmopolitycznym stylem życia".

 
 

Kto jeszcze na podium?

Na drugim miejscu najczęściej oznaczanych miast według Instagrama znalazło się brazylijskie Sao Paulo, a stawkę zamyka Nowy Jork. Na czwartym miejscu uplasował się Londyn, a piąte miejsce przypadło Madrytowi.

To też cię zainteresuje:

Agata i Wojtek mieli dosyć narzekań na Bałtyk. Postanowili go "odczarować" za pomocą zdjęć z drona

Tatry zalało fioletowe morze. Turyści: "Cudowny widok!", "Ooo matko!". Dzielą się swoimi zdjęciami

Chciała wyprzedzić ciężarówkę na obwodnicy, ale było ślisko. Skończyło się dachowaniem na poboczu