Duńczycy budują, a nasi sąsiedzi już ją mają: niezwykła ścieżka pośród koron drzew [ZDJĘCIA]

Stezka Korunami Stromu w czeskim Lipnie, czyli spacer pośród drzew, to niezwykła atrakcja turystyczna naszych południowych sąsiadów. Dzięki niej poczujesz się jak ptak.

Dopiero co pisaliśmy o niecodziennym duńskim projekcie, dzięki któremu będziecie mogli spacerować pośród koron drzew (czytaj: Nowy pomysł na obcowanie z naturą: gigantyczny deptak w koronach drzew), a tymczasem w sąsiednich Czechach leśny deptak usytuowany w koronach drzew jest już dostępny od dawna. Dzięki niemu turyści mają okazję podziwiać las z niedostępnej do tej pory perspektywy. Gdzie znajduje się specjalna leśna ścieżka?

ZOBACZ ZDJĘCIA LEŚNEJ PROMENADY >>>

Pośród koron drzew przespacerujecie się w Lipnie nad Wełtawą, w regionie Szumawa na południu Czech. Unikalna ścieżka turystyczna ma 675 metrów długości i zwieńczona jest 40-metrową wieżą widokową, z której rozpościera się kapitalny widok na Jezioro Lipińskie, Góry Novohradskie i kojącą zieleń szumawskiej przyrody.

 

Nietypowy spacer po lesie

Na otwartej 364 dni w roku ścieżce w koronie drzew, poza leśnym pejzażem czekają również inne atrakcje. Wśród nich m.in. trzy stacje linowe ulokowane na wysokości 24 metrów, a na szczycie wieży na odważnych czeka spiralna zjeżdżalnia o długości 52 metrów.

Na całej trasie rozmieszczone są również tablice edukacyjne na temat tutejszej przyrody, jej ochrony, funkcji lasu. Nie zabranie też ciekawostek na temat samej ścieżki i jej konstrukcji. Cała trasa dostępna jest dla wózków dziecięcych i osób niepełnosprawnych.

Więcej o czeskiej ścieżce w koronach drzew przeczytacie TUTAJ i na Facebooku 
Stezka korunami stromu Lipno.

Jak wam się podoba oryginalny pomysł Czechów na obcowanie z przyrodą?

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

Nowy pomysł na obcowanie z naturą: gigantyczny deptak w koronach drzew [ZDJĘCIA]

Stworzyli kopię zapasową Puszczy Białowieskiej - w skali 1:1. "Kilka miesięcy ręcznego przerysowywania po nocach tysięcy miejsc"

Puszcza Białowieska ma swoją kopię zapasową w Minecrafcie

Komentarze (48)
Duńczycy budują, a nasi sąsiedzi już ją mają: niezwykła ścieżka pośród koron drzew [ZDJĘCIA]
Zaloguj się
 • marywil2012

  Oceniono 102 razy 80

  Widać, że im brakuje dobrej zmiany. Cholerni lewacy z europy zachodniej. zamiast walnąć tu jakąś ałtostradę z węzłem między fabrykami to jakichś ścieżek im się między drzewami zachciewa, żeby to chociaż można było ostrzeliwać zwierzynę z tej wysokości albo prowadzić wycinkę drzew, ale nie!, nic z tych rzeczy! Spacerki, pewnie jeszcze to wszystko dla tego międzynarodowego ped...stwa w lesie. Niedobrze się robi. Chory jest ten zachód.

 • ok-cham

  Oceniono 72 razy 60

  Inni mogą podziwiać szyszki tak wysoko, jak rosną, a my musimy wstydzić się za Szyszkę, który wypełzł z samego dna podłej zmiany.

 • zd46

  Oceniono 50 razy 44

  W Polsce nie potrzeba budowac takich sciezek BO NIE BEDZIE LASOW, Szyszko wytnie, Polacy beda chodzic jedynie po karczowisku i buchtowisku ozdobionym zdjeciami obecnej ekipy rzadzacej sie jak "szare gesi" , banerem Kaczynskiego i "kaczymi myslami przewielebnego"

 • roman_

  Oceniono 21 razy 21

  Zapewne Szyszce się spodoba, to takie w stylu "Czyńcie sobie ziemie poddaną"
  Tylko chłopina nie zauważył że człowiek już przerósł naturę i ma możliwość samozagłady planety dzięki której żyje.
  Ta książeczka z której czerpie stała się nieaktualna!

 • observerpl

  Oceniono 11 razy 9

  a w PL nie trzeba ścieżki wśród koron drzew budować wysoko, to czubki drzew leżą teraz obok zwykłej ścieżki na ziemi :)

 • Alfons Wafel

  Oceniono 24 razy 6

  Mam mieszane uczucia... jestem raczej na nie.
  Wygląda to jak nowotwór na zdrowej tkance lasu.
  Jeśli już to wieża powinna być dyskretniejsza (węższa), całość należałoby zrobić w ciemniejszym kolorze, może w ciemnozielonym, a już zupełnie idiotycznym pomysłem są te neony i wściekkle jasne podświetlenie wieczorne. To środek lasu a nie disjelend z karuzelami!
  Podsumowując - mam nadzieję że nikt tego nie powtórzy w naszych górach, w takim pięknym terenie jak na załączonych obrazkach.

 • ragnah

  Oceniono 8 razy 4

  Pod Poznaniem, za Komornikami też stoi ścieżka dydaktyczna poprowadzona na wysokości koron drzew.

 • student_zebrak

  Oceniono 6 razy 4

  w Australii Zachodniej (w Denmark)sa podobne plus mozna wejsc na 60metrowe eukaliptusy
  Podobnie NSW, Tasmania, Queensland. Nic nowego.

 • drugiepietro

  Oceniono 13 razy 3

  Dla mnie jest to pomysł idiotyczny, jeśli amatorzy dreptania i ślizgania się nie zostali zakneblowani przed wejściem. Już sobie wyobrażam, jaki rejwach tam panuje. Zwierzyny z pewnością tam nie uświadczysz, więc nie rozumiem, z czym obcują dreptacze na wysokościach. Jednym słowem - pomysł, którego nie powstydziłby się nasz Szyszko.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX