Duńczycy budują, a nasi sąsiedzi już ją mają: niezwykła ścieżka pośród koron drzew [ZDJĘCIA]

Stezka Korunami Stromu w czeskim Lipnie, czyli spacer pośród drzew, to niezwykła atrakcja turystyczna naszych południowych sąsiadów. Dzięki niej poczujesz się jak ptak.

Dopiero co pisaliśmy o niecodziennym duńskim projekcie, dzięki któremu będziecie mogli spacerować pośród koron drzew (czytaj: Nowy pomysł na obcowanie z naturą: gigantyczny deptak w koronach drzew), a tymczasem w sąsiednich Czechach leśny deptak usytuowany w koronach drzew jest już dostępny od dawna. Dzięki niemu turyści mają okazję podziwiać las z niedostępnej do tej pory perspektywy. Gdzie znajduje się specjalna leśna ścieżka?

ZOBACZ ZDJĘCIA LEŚNEJ PROMENADY >>>

Pośród koron drzew przespacerujecie się w Lipnie nad Wełtawą, w regionie Szumawa na południu Czech. Unikalna ścieżka turystyczna ma 675 metrów długości i zwieńczona jest 40-metrową wieżą widokową, z której rozpościera się kapitalny widok na Jezioro Lipińskie, Góry Novohradskie i kojącą zieleń szumawskiej przyrody.

 

Nietypowy spacer po lesie

Na otwartej 364 dni w roku ścieżce w koronie drzew, poza leśnym pejzażem czekają również inne atrakcje. Wśród nich m.in. trzy stacje linowe ulokowane na wysokości 24 metrów, a na szczycie wieży na odważnych czeka spiralna zjeżdżalnia o długości 52 metrów.

 

Na całej trasie rozmieszczone są również tablice edukacyjne na temat tutejszej przyrody, jej ochrony, funkcji lasu. Nie zabranie też ciekawostek na temat samej ścieżki i jej konstrukcji. Cała trasa dostępna jest dla wózków dziecięcych i osób niepełnosprawnych.

Więcej o czeskiej ścieżce w koronach drzew przeczytacie TUTAJ i na Facebooku 
Stezka korunami stromu Lipno.

Jak wam się podoba oryginalny pomysł Czechów na obcowanie z przyrodą?

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

Nowy pomysł na obcowanie z naturą: gigantyczny deptak w koronach drzew [ZDJĘCIA]

Stworzyli kopię zapasową Puszczy Białowieskiej - w skali 1:1. "Kilka miesięcy ręcznego przerysowywania po nocach tysięcy miejsc"

Puszcza Białowieska ma swoją kopię zapasową w Minecrafcie

Więcej o: