Nowy pomysł na obcowanie z naturą: gigantyczny deptak w koronach drzew [ZDJĘCIA]

Chyba każdemu z nas zdarzyło się, spacerując po lesie, zadrzeć głowę do góry i podziwiać czuby smukłych sosen albo potężnych dębów. Zastanawialiście się, jakby to było przechadzać się pośród ich koron?

Ten przywilej miały do tej pory tylko leśne zwierzęta, ale już za rok to ma się zmienić za sprawą duńskich architektów z firmy EFFEKT. W wiekowych lasach Gisselfeld na południe od Kopenhagi ma powstać nowatorski projekt o nazwie Treetop Exerience, dzięki któremu będzie można spacerować... w koronach drzew. Dosłownie. Wszystko za sprawą specjalnego leśnego deptaka, który prowadzić będzie do wieży obserwacyjnej, ale o tym za chwilę.

ZOBACZ PROJEKT 48-METROWEJ WIEŻY I LEŚNEJ PROMENADY >>>

Nietypowy spacer po lesie

Deptak, długi na 600 metrów, będzie łagodnie wznosił się z leśnego runa, coraz wyżej ku górze, aż po korony drzew, które będą na wyciągnięcie ręki. Na trasie leśnej promenady przewidziane są specjalne stacje obserwacyjne, z których będzie można podziwiać miejscowe ptaki czy przepływającą pod deptakiem rzekę wraz z jej ekosystemem.

 

Leśna autostrada do nieba

Punktem kulminacyjnym leśnego deptaku jest wysoka na 48 metrów wieża-klepsydra, zakończona tarasem widokowym. Niezabudowana z zewnątrz, o spiralnym chodniku prowadzącym na szczyt, nie tylko ułatwi obserwację okolicy z każdej perspektywy, ale zapewni niepowtarzalny, panoramiczny widok w wersji 360 stopni.

Jak wam się podoba pomysł Duńczyków na podniebny spacer?

To też może cię zaciekawić:

Dlaczego ludzie klaszczą w samolocie? I kto robi to najczęściej? Wcale nie Polacy [WYJAŚNIAMY]

30 zł za nocleg w najbardziej radioaktywnym miejscu świata. Otwarto pierwszy hostel w Czarnobylu

Więcej o: