To państwo w całości wystawiło się na Airbnb. Obowiązuje tylko jedna zasada [WIDEO]

Zamiast pokoi i mieszkań, lasy, skały i jeziora. Taką ofertę światu postanowili złożyć Szwedzi, którzy wystawili w serwisie Airbnb cały swój kraj. Po co? By promować turystykę.

Allemansrätten, czyli w wolnym tłumaczeniu "wolność we włóczeniu się" to, zgodnie z tym, co można przeczytać w ofercie Szwecji na Airbnb, niezbywalna i podstawowa reguła chroniona przez tutejsze prawo.

Jedzenie jagód prosto z krzaczka

Co to oznacza w praktyce? Że każdemu wolno - za darmo - eksplorować szwedzką naturę, która nie jest po prostu zbiorem drzew, zbiorników wodnych i klifów, tylko doskonale wyposażonym i umeblowanym lokum, w którym można się poczuć jak w domu:

To miejsce, gdzie możesz jeść jagody prosto z krzaczka, spać pod gołym niebem, pływać w jeziorach i włóczyć się, gdzie ci się podoba.

Oczywiście ta wolność ma swoje granice. Zgodnie ze słowami Jenny Kaiser, czyli przedstawicielki organizacji turystycznej Visit Sweden stojącej za całą akcją, swoboda tego nietypowego "wynajmu" jest ograniczona jedną zasadą -  nie wolno zakłócać "spokoju pobliskich domów i zwierząt" i wkraczać bez pozwolenia na teren prywatny. 

Zobacz zdjęcia z lokalizacji, które "wynajmuje" Szwecja >>

Ale jej uszanowanie nie powinno nikomu sprawić problemu, bo Szwecja ma do zaoferowania około 100 mln hektarów przestrzeni, którą zamieszkuje zaledwie 10 mln osób. I jest idealnym miejscem dla tych, którzy chcieliby odpocząć od miejskiego zgiełku, tłumów, a nawet ludzi w ogóle.

Nie tylko Szwecja może pochwalić się tak zachwycającą przyrodą. Na naszym wideo zobaczysz, jak niesamowicie łączą się dwie rzeki w Genewie w Szwajcarii:

Zobacz wideo

Klif z panoramicznym widokiem na ocean w gratisie

Największym atutem tego skandynawskiego kraju są bowiem nie zabytki, ale przyroda. Stąd w ofercie "najmu" na Airbnb wśród polecanych "miejscówek" znalazły się między innymi "kamienista wyspa w Archipelagu Sztokholmskim", "przytulna leśna polana", "klasyczny punkt widokowy na spektakularne góry" czy "klif z panoramicznym widokiem na ocean". Wszystkie - wzorem ofert mieszkań w serwisie - mają dokładny opis, galerię zdjęć i oczywiście oceny od osób, które je odwiedziły.

Sam pomysł na tę promocję i jego realizacja - sądząc po dotychczasowych reakcjach internautów, bardzo trafiona - to dzieło specjalistów od marketingu z firmy Forsman & Bodenfors. Jej uzupełnieniem jest krótkie, klimatyczne wideo, które daje przedsmak tego, czego można doświadczyć, odwiedzając Szwecję.

 

Nabraliście ochoty na wędrówkę po tym pięknym skandynawskim kraju? My już rezerwujemy bilety!

Więcej o: