Najczystsze i najbezpieczniejsze. TEN kraj ma najlepsze plaże na świecie [RANKING PLAŻ]

579 niebieskich chorągiewek. Niemożliwe? A jednak takimi statystykami może pochwalić się Hiszpania. Po raz kolejny plaże tego kraju okazały się bezkonkurencyjne. Co zdecydowało o ich świetności?

Czysta woda i piasek, możliwość skorzystania z łazienki i wykwalifikowani ratownicy czuwający nad bezpieczeństwem plażowiczów. Po prostu, najczystsze i najbezpieczniejsze plaże na świecie.

Najczystsze i najbezpieczniejsze - zobacz hiszpańskie plaże >>>

Własnie tak prezentuje się każda z 579 hiszpańskich plaż wyróżnionych przez Fundacja na rzecz Edukacji Ekologicznej (dla porównania w Polsce wyróżnionych Błękitną Flagą zostało 39 plaż). Nic tylko leżeć, opalać się, pływać w morzu i korzystać z życia.

 

Hiszpańskie plaże stanowią, aż 16 proc. plaż na świecie wyróżnionych Błękitną Flagą. W międzynarodowej statystyce oznacza to, że co piąta Błękitna Flaga powiewa własnie nad hiszpańskim morzem.

Gdzie na plażę?

Najwięcej Błękitnych Flag mają plaże w regionie słonecznej Walencji (129), Galicji (113), Katalonii (95) i gorącej Andaluzji (90). Jeżeli planujesz rodzinne wakacje nad hiszpańskim morzem to plaże Ocata w Barcelonie i El Socorro (znana z najlepszych fal dla surferów) na Teneryfie będą idealne. To własnie one otrzymały tytuł najbardziej przestronnych plaż w całym Królestwie Hiszpanii.

 

Inne kraje

Na drugim miejscu, pod względem liczby Błękitnych Flag znalazła się Grecja. Trzecie miejsce zajęła Francja. Poza podium znalazła się Turcja dalej Włochy i Portugalia.

Najczystsze i najbezpieczniejsze - zobacz hiszpańskie plaże >>>

Błękitna Flaga

Błękitna Flaga to prestiżowe wyróżnienie przyznawane najlepszym plażom na świece przez międzynarodową Fundację na Rzecz Wiedzy Ekologicznej. Wśród licznych wymogów (higiena, dostępność do sanitariów, edukacja, dbanie o środowisko) jakie musi spełnić kąpielisko najważniejsze kryteria oceny to bezpieczeństwo i czystość.

Zobacz też:

Delfiny, żółwie? Banał! Na tej rajskiej wyspie popływasz z... flamingami. Jest tylko jedno "ale" [ZDJĘCIA]

"Atomowe" grzyby i potężne nawałnice - tak nasze niebo widzą piloci w czasie lotu [ZDJĘCIA Z KOKPITU]

Więcej o: