Delfiny, żółwie? Banał! Na tej rajskiej wyspie popływasz z... flamingami. Jest tylko jedno "ale" [ZDJĘCIA]

Na Morzu Karaibskim jest niewielka wysepka, która słynie z tego, że przez cały rok zamieszkują ją flamingi. Dlaczego różowe ptaki upodobały sobie właśnie tę wyspę?

Na słonecznych Bahamach swoją własną plażę mają świnie (o świńskiej plaży przeczytasz tutaj: Plaża Świń na Bahamach: Zamiast w błocie taplają się w piasku. Te świnki mają wakacje przez całe życie! [ZDJĘCIA] >>>), a na Karaibach rządzą flamingi.

Różowi mieszkańcy wyspy

Palmy, biały piasek, morska bryza, krystalicznie czysta w woda, a w niej leniwie brodzą one. Różowo-łososiowe pióra, długie, przypominające słomki nogi, smukła szyja wygięta w kształcie litery "S" i charakterystyczny haczykowaty dziób. Tak, to flamingi. Te piękne ptaki na Morzu Karaibskim mają swoją własną rajską plażę.

 

 

Plaża flamingów

Plaża Flamingów znajduje się na niewielkiej 40-hektarowej wysepce nazywanej Wyspą Odrodzenia (wysepka położona jest u wybrzeży Aruby, niewielkiej wyspy na Morzu Karaibskim). Każdego dnia na plaży można spotkać flamingi, które majestatycznym krokiem przemierzają wybrzeże w poszukiwaniu pożywienia.

 

 

Jest jedno "ale"

Dlaczego flamingi upodobały sobie właśnie tę wyspę? Jak podaje portal TripAdvisor, Flamingi mieszkające na Wyspie Odrodzenia żyją tutaj w niewoli. Ich skrzydła zostały specjalnie podcięte, tak aby ptaki nie mogły opuścić wyspy. Gdzie można zobaczyć je na wolności? Na przykład w rezerwacie flamingów na Wyspach Galapagos. Tam ptaki żyją na wolności i są pod ochroną

 

Oko w oko z flamingami

Turyści, którzy odwiedzą Wyspę Odrodzenia i zatrzymają się w tutejszym hotelu, będą mogli cały dzień pływać w morzu i wylegiwać się na plaży w doborowym towarzystwie flamingów. Flamingi, przyzwyczajone do ludzi, nic sobie nie robią z ich obecności. Turyści korzystają więc z ptasiej obojętności i robią sobie "flamingowe selfie". Co na to ptaki? Z braku laku chętnie pozują i zaciekawione zaglądają w obiektywy aparatów. Nie wierzycie? Przekonajcie się sami!

Nie pochwalamy podcinania flamingom skrzydeł i mamy nadzieję, że na Karaibach przynajmniej jest im dobrze.

 
 
 

Zobacz też:

Plaża Świń na Bahamach: Zamiast w błocie taplają się w piasku. Te świnki mają wakacje przez całe życie! [ZDJĘCIA]

W Wenecji z kanału wynurzyły się gigantyczne ręce. To ostrzeżenie dla turystów [ZDJĘCIA]

Więcej o: