Szwajcarię znasz tylko z reklam czekolady? Błąd! Tutaj nawet wiadukt kolejowy wygląda jak z filmu [ZDJĘCIA]

Szwajcaria to nie tylko markowe zegarki, krowy i popularne czerwone scyzoryki. Kraj Helwetów to przede wszystkim piękne krajobrazy. Te zdjęcia sprawią, że pokochasz Szwajcarię właśnie za nie.

Jest mroźny, rześki poranek. Potężny, murowany wiadukt z szarego ciosanego kamienia majestatycznie wznosi się ponad 65 metrów nad rzeką Landwasser w Alpach, w szwajcarskim kantonie Gryzonia. Wtapia się w krajobraz, jakby stał tutaj od wieków.

Nagle, prosto z ciemnego tunelu wydrążonego w górze, na tory wiaduktu wpada rozpędzony, czerwony pociąg. Mknie po torach, w asyście nieruchomych, zaśnieżonych świerków... Brzmi jak fragment scenariusza, ale to tylko pobudzona pięknymi zdjęciami wyobraźnia. Zobaczcie sami!

ZOBACZ CUDOWNE ZDJĘCIA CZERWONEGO POCIĄGU NA GÓRSKIM WIADUKCIE  >>>

 

Zdjęcia zostały zrobione przez 17-letniego Marco Lopeza ze Szwajcarii. Żeby złapać pierwszy tego dnia czerwony pociąg, nastolatek wstał o piątej rano, przedarł się przez gęsty świerkowy las i wspiął się na szczyt góry. Trud się opłacił. Dzięki temu możemy cieszyć oczy widokiem jak z zimowej krainy czarów. Marco, gratulujemy talentu!

ZOBACZ CUDOWNE ZDJĘCIA CZERWONEGO POCIĄGU NA GÓRSKIM WIADUKCIE >>>

Więcej zdjęć zdolnego nastolatka możecie zobaczyć na jego Instagramie i Facebooku. Marco ma kanał na Youtubie, gdzie publikuje nagrania ze swoich podróży.

Zobacz też:

Zalipie ma konkurencję. Zdobiona wieś w Rumunii to coś, co zdecydowanie warto zobaczyć [ZDJĘCIA]

Małe kanadyjskie miasteczko w kilka godzin stało się sensacją. Powód - TAAAKA góra lodowa! [ZDJĘCIA]

Basen "tylko dla orłów". Całkowicie przeszklony i wystaje 150 metrów nad ruchliwą ulicą

Więcej o: