Wiosna? Nie na Podhalu! Takich opadów śniegu nie było tam nawet w styczniu [ZDJĘCIA]

To prawdziwy atak zimy. Chociaż za niecałe dwa tygodnie rozpocznie się majówka, to na Podhalu sezon zimowy trwa w najlepsze. A jak pod śniegiem wygląda stolica polskich Tatr, Zakopane? Nietypowo, ale pięknie.

Chociaż takich intensywnych opadów śniegu w kwietniu nikt się nie spodziewał, to trzeba przyznać, że Zakopane zmieniło się w prawdziwie bajkową krainę. Mlecznobiałe czapy otuliły dachy kościołów, domy, płoty i drzewa, tworząc fantastyczny klimat, który możecie zobaczyć na zdjęciach fotografów, Michała Ostaszewskiego i Karola Nienartowicza. Autorzy zdjęć podczas opadów spacerowali białymi ulicami Zakopanego.

ZOBACZ PEŁNE UROKU ZDJĘCIA BIAŁEGO ZAKOPANEGO >>>

Kwiecień plecień

Takich obfitych opadów śniegu na Podhalu, jak w ciągu ostatnich dni, nie było nawet w środku zimy. Do tej pory spadło już kilkadziesiąt centymetrów śniegu i wcale nie zanosi się na zmianę pogody. Nieprzejezdne drogi i zasypane chodniki utrudniają komunikację, a śnieg skutecznie sparaliżował zakopiankę.

Prognozy

W najbliższych dniach wciąż ma padać. Sytuacja jest na tyle poważna, że w Tatrach ogłoszono czwarty stopień zagorzenia lawinowego, a TOPR odradza jakiekolwiek wyjścia w góry. Śniegu wciąż przybywa.

Autorami zdjęć są profesjonalni fotografowie Michał Ostaszewski i Karol Nienartowicz. Więcej prac Michała możecie zobaczyć na jego Facebooku, Instagramie, Youtubie i jego prywatnej stornie. Prace Karola możecie również podziwiać na FacebookuInstagramie i jego kanale na Youtubie.

To też może Cię zainteresować:

Małe kanadyjskie miasteczko w kilka godzin stało się sensacją. Powód - TAAAKA góra lodowa! [ZDJĘCIA]

Sfotografował wybuch wulkanu na tle drogi mlecznej. Zrobienie takiego zdjęcia graniczy z cudem [ZDJĘCIE]

Więcej o: