Wiosna? Nie na Podhalu! Takich opadów śniegu nie było tam nawet w styczniu [ZDJĘCIA]

To prawdziwy atak zimy. Chociaż za niecałe dwa tygodnie rozpocznie się majówka, to na Podhalu sezon zimowy trwa w najlepsze. A jak pod śniegiem wygląda stolica polskich Tatr, Zakopane? Nietypowo, ale pięknie.

Chociaż takich intensywnych opadów śniegu w kwietniu nikt się nie spodziewał, to trzeba przyznać, że Zakopane zmieniło się w prawdziwie bajkową krainę. Mlecznobiałe czapy otuliły dachy kościołów, domy, płoty i drzewa, tworząc fantastyczny klimat, który możecie zobaczyć na zdjęciach fotografów, Michała Ostaszewskiego i Karola Nienartowicza. Autorzy zdjęć podczas opadów spacerowali białymi ulicami Zakopanego.

ZOBACZ PEŁNE UROKU ZDJĘCIA BIAŁEGO ZAKOPANEGO >>>

Kwiecień plecień

Takich obfitych opadów śniegu na Podhalu, jak w ciągu ostatnich dni, nie było nawet w środku zimy. Do tej pory spadło już kilkadziesiąt centymetrów śniegu i wcale nie zanosi się na zmianę pogody. Nieprzejezdne drogi i zasypane chodniki utrudniają komunikację, a śnieg skutecznie sparaliżował zakopiankę.

Prognozy

W najbliższych dniach wciąż ma padać. Sytuacja jest na tyle poważna, że w Tatrach ogłoszono czwarty stopień zagorzenia lawinowego, a TOPR odradza jakiekolwiek wyjścia w góry. Śniegu wciąż przybywa.

Autorami zdjęć są profesjonalni fotografowie Michał Ostaszewski i Karol Nienartowicz. Więcej prac Michała możecie zobaczyć na jego Facebooku, Instagramie, Youtubie i jego prywatnej stornie. Prace Karola możecie również podziwiać na FacebookuInstagramie i jego kanale na Youtubie.

To też może Cię zainteresować:

Małe kanadyjskie miasteczko w kilka godzin stało się sensacją. Powód - TAAAKA góra lodowa! [ZDJĘCIA]

Sfotografował wybuch wulkanu na tle drogi mlecznej. Zrobienie takiego zdjęcia graniczy z cudem [ZDJĘCIE]

Komentarze (10)
Wiosna? Nie na Podhalu! Takich opadów śniegu nie było tam nawet w styczniu [ZDJĘCIA]
Zaloguj się
 • paul lindenquist

  Oceniono 7 razy 7

  Miałem wuja w Zakopanym. No zasadzie; mów mi wuju! Mądry bardzo facet, taternik, a w szczególności jeden z genialnych grotołazów i absolutny globtroter. Znał wszystkie kontynenty i interesował się także klimatem. Na śnieg, który wtedy w 80 latach spadł w kwietniu tylko wzruszył ramionami; "kiedyś w lipcu tu tak zawiało". Nie uwierzyłem. Tylko, że on nie rozstawał się z aparatem. Robił genialne przeźrocza z każdej światowej wyprawy. Wieczorem pokazywał Kubę, a tu nagle zima i Zakopane, w lipcu oczywiście, z kwitnącymi lipami.

 • cze-tor

  Oceniono 2 razy 0

  Oj tam. W Częstochowie nadal leży jakieś 20 cm śniegu po tym jak walnęło jakieś 40 cm dwa dni temu, wcale na Podhale nie trzeba jechać. Do tego setki połamanych drzew i tysiące gałęzi - bo drzewa już z liśćmi - padały od mokrego śniegu, no i całkiem sporo domów było bez prądu.

 • nuydones

  0

  nie ma zimy bez kocioła, łooo

 • murwlod

  Oceniono 7 razy -5

  zima znowu zaskoczyła niedojdów drogowców,jechałem zakopianką horror

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX