Małe kanadyjskie miasteczko w kilka godzin stało się sensacją. Powód - TAAAKA góra lodowa! [ZDJĘCIA]

W świąteczny weekend u wybrzeży Nowej Fundlandii (Kanada) pojawiła się kolosalnych rozmiarów góra lodowa. Takiego "giganta" nie pamiętają najstarsi mieszkańcy.

Kiedy na horyzoncie ukazał się wysoki na ponad 45 metrów dryfujący wierzchołek góry lodowej (jego wysokość odpowiada mniej więcej 15-piętrowemu blokowi), który wygląda jak mała wyspa, mieszkańcy przecierali oczy z niedowierzania. 45 metrów! To o ponad 15 metrów więcej niż miał wierzchołek góry, z którą zderzył się legendarny Titanic.

ZOBACZ ZDJĘCIA GIGANTYCZNEJ GÓRY LODOWEJ >>>

Gigant płynął wzdłuż wybrzeży Nowej Fundlandii na wysokości niewielkiego miasteczka Ferryland. Widok pływających lodowych gór nikogo tutaj nie dziwi, bo miasteczko leży wzdłuż "lodowej alei", gdzie każdego roku dryfują arktyczne góry lodowe, ale czegoś takiego nikt się nie spodziewał.

Iceberg Shipping LanesIceberg Shipping Lanes Paul Daly / AP / AP

ZOBACZ ZDJĘCIA GIGANTYCZNEJ GÓRY LODOWEJ >>>

Lodowy kolos wzbudził tak ogromne zainteresowanie, że spokojne miasteczko Ferryland w zaledwie kilka godzin zmieniło się w tętniącą życiem miejscowość turystyczną. Do miasteczka zewsząd zaczęli napływać dziennikarze, fotoreporterzy, fotografowie i ciekawscy. Nagły napływ ludzi sprawił, że okoliczne drogi były kompletnie zakorkowane. Wszyscy chcieli na własne oczy zobaczyć lodowe monstrum.

To też może Cię zainteresować:

Sfotografował wybuch wulkanu na tle drogi mlecznej. Dziś nie musicie oglądać już nic więcej [ZDJĘCIE]

Wow! Tulipany w Holandii z lotu ptaka przypominają "pachnące kolorowe dywany" [ZDJĘCIA]

Więcej o: