W tym basenie miękną nogi. Jest całkowicie przeszklony i wystaje 150 m nad ruchliwą ulicą [WIDEO]

Widok może przyprawić o gęsią skórkę, ale podczas pływania w podniebnym basenie prawdziwą atrakcją jest podziwianie tego, co jest na dole.

Sky-pool, czyli podniebny basen, znajduje się na 42. piętrze wieżowca Market Square Tower w Houston w Teksasie. To ponad 152 metry nad ziemią. Poza wysokością jest coś jeszcze. Jeden szczegół, który sprawia, że Sky-pool zasługuje na miano niezwykłego basenu.

To całkowicie przeszklona część basenu zawieszona ponad 150 metrów nad ruchliwą ulicą. Z dołu całość przypomina ogromne akwarium zawieszone w chmurach. Jaki jest widok z góry? Usiądźcie wygodnie i zobaczcie.

 

Kiedy pływa się po przezroczystej części basenu, która wystaje poza wieżowiec, wystarczy spojrzeć w dół, a krystalicznie czysta woda i przeszklona posadzka zapewnią niesamowite widoki.

 

Przez dno basenu można obserwować ruchliwą ulicę, po której poruszają się samochody, które wyglądają jak zabawki, a pośród nich krzątają się ludzie: ledwo widoczne, czarne kropeczki, które przypominają mrówki.

Widok z góry jest może przyprawić o zawrót głowy.Widok z góry jest może przyprawić o zawrót głowy. Fot. instagram.com/marketsquaretower/

W mediach społecznościowych nagranie ze spaceru po przezroczystym dnie basenu zawieszonym w chmurach wyświetlono ponad kilkaset milionów razy (liczba wciąż rośnie). Trudno się dziwić, filmik robi piorunujące wrażenie, a komentarze mówią same za siebie:

To już wolałbym dać nura z wieży do pustego basenu, niż zrobić jeden krok w tym basenie
Od samego patrzenia skręca mnie w brzuchu i czuję lęk! Nie weszłabym tam za żadne skarby
Ciekawe ile razy ktoś ze strachu zrobił siku w basenie?

Zobacz też: Zwiedzają świat dzięki swoim fantastycznym zdjęciom. Za jedno dostają nawet 35 tys. zł [ZDJĘCIA]

W Polsce niezauważalne, w Japonii - dzieła sztuki. Zachwycające... pokrywy na studzienki kanalizacyjne [ZDJĘCIA]

Więcej o: