Photoshop? Nie! Szczyty gór w Peru "pomalowała" natura [ZDJĘCIA]

W samym sercu północnych Andów na terenie Peru ukryty jest prawdziwy skarb. Tęczowe Góry. Co roku tysiące turystów odwiedzają to miejsce, żeby zobaczyć cud, którego widok zapiera dech w piersiach.

Zapiera dosłownie, bo Tęczowe Góry - zwane Vinicunca - znajdują się ponad pięć tysięcy metrów nad poziomem morza (na takiej wysokości tlen jest rozrzedzony i mogą wystąpić trudności z oddychaniem). Dla turystów to bez znaczenia. Przybywają tutaj w jednym celu. Chcą na własne oczy zobaczyć tęczowe szczyty. Jak góry wyglądają z lotu ptaka? To trzeba zobaczyć.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

 

Widok zachwyca. Barwne smugi, które otulają szczyt i zbocza gór, przypominają ciągnący się kilometrami tęczowy grzbiet kameleona. W zależności od pogody góry mienią się wieloma barwami. Efekt? Do złudzenia przypominają, jakby ktoś pokolorował je w Photoshopie.

Podziwianie Tęczowych Gór rekompensuje cały trud wyprawy. Ciężkie warunki klimatyczne, brak tlenu i wymagająca wspinaczka wydają się drobnymi niedogodnościami. Nagrodą są cudowne widoki tęczowych szczytów, a te wyglądają niezwykle.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

Boska ingerencja

Miejscowi wierzą, że Tęczowe Góry "pomalowali" bogowie. Co prawda widok Tęczowych Gór jest boski, ale za ich wygląd nie odpowiadają peruwiańskie bożki, tylko natura. Zbocza gór pokryte są minerałami, które utleniają się i pod wpływem słońca mienią się kolorami tęczy.

Zobacz też:

Powinny powalać kolorami, a straszą trupią bielą. Koralowce z Wielkiej Rafy Koralowej "gotują się żywcem". [ZDJĘCIA]

W Tatrach, wiosna już się obudziła. To najpiękniejsze zdjęcia polskich gór jakie dzisiaj zobaczysz [ZDJĘCIA]

Często zostają ci małe kawałki mydła i nie wiesz co z nimi zrobić? Ten myk rozwiąże twój problem!

Więcej o: