Ta mapa pokazuje jedno miejsce, które koniecznie musisz zobaczyć w każdym kraju świata. Co w Polsce?

Gdyby z każdego kraju na świecie wybrać jedno miejsce, które jest najbardziej warte zobaczenia, co by to było? Odpowiedź znajduje się na tej mapie. Nie zabrakło tam Polski, w której, według turystów, to wcale nie stolica robi największe wrażenie.

W każdym państwie na świecie jest coś, co warto zobaczyć. Ale co najbardziej? Jeśli kiedykolwiek się nad tym zastanawialiście, ta mapa powinna pomóc.

Zobacz mapę w dużej rozdzielczości >>>

Została stworzona przez serwis Vouchercloud na podstawie ocen turystów z całego świata i pokazuje po jednej najchętniej odwiedzanej atrakcji z każdego kraju.

Większość pozycji nie jest specjalnym zaskoczeniem. Opera w Sydney, norweskie fiordy, wodospad Niagara, Tadż Mahal, Wielki Mur Chiński - każdy o nich przynajmniej słyszał, jeśli już nie widział.

Turyści nie muszą już schodzić z Wielkiego Muru Chińskiego w tradycyjny sposób. Mogą na przykład zjechać z niego na... sankach:

Zobacz wideo

Okazuje się też, że w obu Amerykach i w Afryce największym zainteresowaniem cieszą się atrakcje przyrodnicze, w Azji historyczne i religijne, a na Starym Kontynencie - to zależy od regionu.

Europa Środkowo-Wschodnia, w opinii zwiedzających, najbardziej zachwyca historycznymi miejscami, a państwa zachodnie głównie typowo turystycznymi.

Kraków to jedno z najpopularniejszych miast odwiedzanych przez zagranicznych turystówKraków to jedno z najpopularniejszych miast odwiedzanych przez zagranicznych turystów fot. vouchercloud.com/thomson-holidays-vouchers#tripadvisor-map

Zobacz mapę w dużej rozdzielczości >>>

Warszawa? Nie, dziękuję

Na mapie nie pominięto oczywiście Polski. Poczucie lokalnego patriotyzmu warszawiaków może zostać nadszarpnięte, bo to nie obecna stolica jest według turystów najbardziej warta uwagi w naszym kraju, ale Kraków, a dokładniej cały Rynek Główny. 

Nagroda za największe zaskoczenie wędruje do...

Pewną niespodzianką jest to, że we Francji za najbardziej ikoniczne miejsce zostało uznane Musée d'Orsay, w którym można oglądać głównie dzieła XIX-wiecznych francuskich artystów. 

Nagroda za największe zaskoczenie należy się jednak zdecydowanie Wielkiej Brytanii. Zamiast oglądać któryś z klasyków architektury, turyści najchętniej przyjeżdżają na Wyspy, żeby powałęsać się po... Harry Potter Tour i Warner Bros Studio, gdzie kręcono kolejne części filmów o "chłopcu, który przeżył".

Ta decyzja może się podobać albo nie, ale na pewno nikt nie może powiedzieć, że to miejsce nie jest magiczne. Pewien wpływ na nią mógł mieć też fakt, że serwis, który przygotował mapę, ma w ofercie bilety do studia.

Zobacz też:

Polska wśród 50 najszczęśliwszych krajów na świecie. Awansowaliśmy o 11 pozycji

Komentarze (150)
Ta mapa pokazuje jedno miejsce, które koniecznie musisz zobaczyć w każdym kraju świata. Co w Polsce?
Zaloguj się
 • ks.krupinski

  Oceniono 151 razy 137

  "Stary Rynek" w Krakowie? Niemal całe życie mieszkam w Krakowie i nigdy nie byłem. Co innego na Rynku Głównym...

 • hr.pafnucy

  Oceniono 89 razy 87

  Najbardziej ikoniczne miejsce z mapy to na pewno Sobór Zmartwychwstania Pańskiego w Sankt Petersburgu. Tam jest mnostwo ikon.

 • kixx

  Oceniono 90 razy 82

  Jako warszawiak nie czuje tego szarpnietego poczucia patriotyzmu.Krakow i Warszawa to zupelnie inne miasta i jest oczywiste ze dla turysty Krakow jest bardziej atrakcyjny niz Warszawa

 • kapitan.kirk

  Oceniono 71 razy 61

  <<<Poczucie lokalnego patriotyzmu warszawiaków może zostać nadszarpnięte, bo to nie obecna stolica jest według turystów najbardziej warta uwagi w naszym kraju, ale Kraków, a dokładniej cały Stary Rynek. >>>

  Coś podobnego - jestem rodowitym krakusem i pół życia w Krakowie przeżyłem, ale przyznaję ze skruchą, że nie mam pojęcia gdzie tam może być jakowyś "Stary Rynek" ;-O

 • mk30553

  Oceniono 54 razy 52

  "najbardziej ikoniczne miejsce" i od razu światowo się poczułem - dziękuję

 • agawa070

  Oceniono 70 razy 48

  Najbardziej wartym zwiedzania miejscem w Polsce jest Auschwitz. Niech każdy zobaczy do czego może doprowadzić nacjonalizm, rasizm i żądzą władzy.

 • konigin

  Oceniono 44 razy 40

  Miniatur Wunderland w Hamburgu jako to jedyne miejsce, ktore koniecznie trzeba zobaczyc w Niemczech to jest wyjatkowy idiotyzm.

 • czarna_brygada09

  Oceniono 48 razy 38

  'Została stworzona przez serwis Vouchercloud na podstawie ocen turystów'

  To tylko potwierdza, że część turystów to nieuki i 'jamochłony'. Jeżeli w Anglii, która wprost ocieka miejscami wyjątkowymi wybiera się Harry Potter Tour i Warner Bros Studio, to tylko dowodzi wyjątkowego prostactwa. Potwierdza to też moje osobiste doświadczenia z turystami z Polski. W latach dziewięćdziesiątych organizowałem rejsy żeglarskie w Grecji dla 'polskiego spaślaka', który miał kasę i wymagał, i bynajmniej nie interesował go ani Akropol ani Partenon tylko chlanie, wchłanianie i wydalanie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX