Prawdziwe szaleństwo! Z okazji Dnia Świętego Patryka "pomalowali" rzekę na zielono [WIDEO]

Mieszkańcy Chicago w oryginalny sposób celebrują Dzień Świętego Patryka. Z tej okazji farbują wody miejskiej rzeki... na zielono. "Zielona" tradycja farbowania sięga 1961 roku.

W Dzień Świętego Patryka w Chicago zielona jest nawet... miejska rzeka. Co roku tysiące osób zbiera się nad jej brzegami, żeby zobaczyć moment, w którym wody Chicago, niczym kameleon, zmieniają barwę. Sposób farbowania jest prosty: do rzeki wlewany jest specjalny barwnik w postaci pomarańczowego proszku (jest ekologiczny i całkowicie bezpieczny dla środowiska). Pod wpływem wody barwnik zmienia kolor na zielony, a specjalne łodzie "mieszają" i rozprowadzają zieloną substancję w wodzie. Efekt? Tafla rzeki z głębokiego, ciemnego błękitu zmienia się w wesołą, soczystą zieleń. Zobaczcie sami.

Zielona tradycja

Zwyczaj barwienia rzeki na zielono towarzyszy mieszkańcom Chicago od 1961 roku. To właśnie wtedy po raz pierwszy wody Chicago zmieniły swoją naturalną barwę na zieloną. Od tego czasu z okazji Dnia Świętego Patryka barwienie rzeki stało się tradycją.

Zielono mi

W krajach anglosaskich 17 marca jest obchodzony Dzień Świętego Patryka - patrona Irlandii. Symbolem święta jest kolor zielony, który tego dnia towarzyszy świętującym na każdym kroku. Zieleń w przeróżnych odcieniach jest widoczna dosłownie wszędzie; w domach, na ulicach i podczas licznych parad oraz zabaw.

Zobacz też:

W tym kościele można wziąć ślub tylko zimą, a chętni muszą przejść casting [ZDJĘCIA]

Powinny powalać kolorami, a straszą trupią bielą. Koralowce z Wielkiej Rafy Koralowej "gotują się żywcem". [ZDJĘCIA]

Często zostają ci małe kawałki mydła i nie wiesz co z nimi zrobić? Ten myk rozwiąże twój problem!

Więcej o: