Takiej śnieżycy nie było tam od 80 lat. Obudził się w nocy i po prostu zaczął robić zdjęcia [FOTO]

Rejkiawik w zaledwie kilka godzin dosłownie zniknął pod śniegiem: w ciągu jednej nocy spadło tam ponad 50 centymetrów białego puchu. Jeden z mieszkańców miasta obudził się w nocy i udokumentował baśniowe miasto swoim aparatem.

Jedną z osób, która udokumentowała na zdjęciach Rejkiawik pod grubą kołdrą puchu, jest fotograf Gunnar Freyr. W nocy Gunnara obudził dźwięk łamanych drzew. Okazało się, że konary pękały jak zapałki pod naporem śniegu, którego wciąż przybywało.

Gunnar stwierdził, że nie może przegapić takiej okazji: chwycił za aparat i wyszedł. Świat na zewnątrz w niczym nie przypominał tego, co widział jeszcze kilka godzin temu, zanim położył się spać. Zobaczcie niezwykłe zdjęcia zasypanego Rejkiawiku >>

Takich opadów stolica Islandii nie widziała od ponad 80 lat! Z soboty na niedzielę 25/26 lutego w Rejkiawiku spadło 51 centymetrów śniegu (do pobicia rekordu z 1937 roku zabrakło zaledwie czterech centymetrów). Co prawda biały puch sparaliżował całe miasto, ale uczynił z niego prawdziwie bajkową krainę - pełną urokliwych widoków.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

Więcej zdjęć pięknej i surowej islandzkiej przyrody autorstwa Gunnara możecie zobaczyć na jego stronie ICELANDINC EXPLORER, na Instagramie (obserwuje go ponad 80 tysięcy osób) oraz na Facebooku.

Zobacz też:

Turysta nagrał, jak wchodzi na górę, skąd najlepiej widać Machu Picchu. Tę ścieżkę nazywają "schodami śmierci"

Wodospad ognia: Raz w roku jego wody zamieniają się w "potok lawy" [NIEZWYKŁE ZDJĘCIA]

Weszli z kamerą do opuszczonego schronu. Kartki z rosyjskimi zapiskami były tylko pierwszym odkryciem...

Komentarze (29)
Takiej śnieżycy nie było tam od 80 lat. Obudził się w nocy i po prostu zaczął robić zdjęcia [FOTO]
Zaloguj się
 • rikol

  Oceniono 18 razy 16

  Pięknie jak w bajce.

 • jarmalis

  Oceniono 13 razy 13

  Dawno nie widziałam tak pięknych i "ciepłych" zimowych zdjęć .

 • majakrokowska

  Oceniono 17 razy 13

  Przepiękna, baśniowa noc w śnieznej zamieci, jak nie z tego świata. I cudowne zdjęcia autora, znakomicie oddajace klimat zagubionej nocy w krainie śnieżynek, gdzieś daleko, za północnymi morzami.

 • trollbyd

  Oceniono 10 razy 8

  Takie opady przydałyby się w Polsce w styczniu. Jeździłbym do pracy na sankach zamiast rowerem.

 • Elżbieta Plichta

  Oceniono 6 razy 6

  Autor zdjęć super się postarał wyszły cudownie noc jak w dawnej epoce gdyby nie samochody można się rozmarzyć ze kiedyś było tak pięknie i teraz wystarczy noc trochę śniegu i mamy baśń piękna cudowna

 • quamtsa

  Oceniono 16 razy 6

  Piękne, piękne, ale na zdjęciach. W marcu wolę jednak to, co jest obecnie na południu Polski.

 • donmarek

  Oceniono 3 razy 3

  Nie do pomyślenia. Nie sypią tysięcy ton soli. A ludzie radośni, szczęśliwi, cieszą się, bawią się. ZADOWOLENI. Nie to co w tym zapyziałym "przedmurzu chrześcijaństwa" !!!

 • szabepio

  Oceniono 2 razy 2

  Dzis mad atlantykiem jest wiecej pary wodnej o 30% niz jeszcze 10 lat temu. Powodzie na Europą bedą apokaliptyczne. Polska juz sie przygotowala: wycieła drzewa i wstrzymała przez pis inwestycje w wały i retencję. A za to podnoszą ceny wody.

 • Oceniono 1 raz 1

  Powiedział bym z pięknie ale to za słabe słowo.... Na tych zdjęciach wygląda to dosłownie zajebiscie. Chciałbym w Polsce taką zimę 24 grudnia, chociaż przez kilka dni świat.

  Na Islandii mimo wszystko powinni się cieszyć że jest to zwykły śnieg a nie opad wulkaniczny. xD

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX