Takiej śnieżycy nie było tam od 80 lat. Obudził się w nocy i po prostu zaczął robić zdjęcia [FOTO]

Rejkiawik w zaledwie kilka godzin dosłownie zniknął pod śniegiem: w ciągu jednej nocy spadło tam ponad 50 centymetrów białego puchu. Jeden z mieszkańców miasta obudził się w nocy i udokumentował baśniowe miasto swoim aparatem.

Jedną z osób, która udokumentowała na zdjęciach Rejkiawik pod grubą kołdrą puchu, jest fotograf Gunnar Freyr. W nocy Gunnara obudził dźwięk łamanych drzew. Okazało się, że konary pękały jak zapałki pod naporem śniegu, którego wciąż przybywało.

Gunnar stwierdził, że nie może przegapić takiej okazji: chwycił za aparat i wyszedł. Świat na zewnątrz w niczym nie przypominał tego, co widział jeszcze kilka godzin temu, zanim położył się spać. Zobaczcie niezwykłe zdjęcia zasypanego Rejkiawiku >>

 

Takich opadów stolica Islandii nie widziała od ponad 80 lat! Z soboty na niedzielę 25/26 lutego w Rejkiawiku spadło 51 centymetrów śniegu (do pobicia rekordu z 1937 roku zabrakło zaledwie czterech centymetrów). Co prawda biały puch sparaliżował całe miasto, ale uczynił z niego prawdziwie bajkową krainę - pełną urokliwych widoków.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

Więcej zdjęć pięknej i surowej islandzkiej przyrody autorstwa Gunnara możecie zobaczyć na jego stronie ICELANDINC EXPLORER, na Instagramie (obserwuje go ponad 80 tysięcy osób) oraz na Facebooku.

Zobacz też:

Turysta nagrał, jak wchodzi na górę, skąd najlepiej widać Machu Picchu. Tę ścieżkę nazywają "schodami śmierci"

Wodospad ognia: Raz w roku jego wody zamieniają się w "potok lawy" [NIEZWYKŁE ZDJĘCIA]

Weszli z kamerą do opuszczonego schronu. Kartki z rosyjskimi zapiskami były tylko pierwszym odkryciem...

Więcej o: