Największy na świecie śnieżny labirynt w Zakopanem! Do budowy użyto ponad 60 tys. lodowych bloków [ZDJĘCIA]

Na turystów, którzy odwiedzą Zakopane, czeka niezwykła atrakcja: prawdziwy śnieżny labirynt i lodowy zamek - wybudowane ze śniegu i brył lodu. Bajkowe budowle znajdują się pod Wielką Krokwią.

W Zakopanem już drugi rok z rzędu powstał lodowy zamek z wieżyczkami, murami i komnatami. Wszystko jest ze śniegu. U podnóża zamku znajduje się największy na świecie śnieżny labirynt - magiczna SnowLandia.

 

Na niezwykły pomysł wybudowania największego na świecie śnieżnego labiryntu i zamku wpadli dwaj przyjaciele: Jarek Sitarz i Artur Haber. W wywiadzie udzielonym TVN 24 Artur Haber opowiada, że ludzie uważają ich pomysł za szalony. - Przecież cała budowla nie wytrzyma kilkudziesięciu dni - mówi. Pomimo tego Artur Haber gorąco zaprasza do Zakopanego, żeby na własne oczy zobaczyć efekt ich przedsięwzięcia.

 

Zobacz zdjęcia >>>

Do największego śnieżnego labiryntu prowadzi długi na 14 metrów śnieżny tunel. Labirynt, tak jak zamek, w całości wykonany jest ze śniegu i lodu. W jego ściętych mrozem ścianach na turystów czeka wiele atrakcji, m.in. zamrożone przedmioty.

 

Śnieżny labirynt w Zakopanem jest największą tego typu budowlą na świecie. Zajmuje powierzchnię ok. 2,5 tys. metrów kwadratowych. Do jego budowy użyto ok. 60 tys. lodowych bloków. Jak podaje portal Zakopane.pl, śnieżny labirynt ma trafić do Księgi rekordów Guinnessa.

 

Jak dotąd największy śnieżny labirynt o powierzchni 1,7 tys. metrów kwadratowych powstał w Kanadzie.

Osoby, które odwiedziły śnieżny labirynt w Zakopanem, są nim zachwycone.

Największy Śnieżny Labirynt na świecie! Jest cudowny, chce się w nim zgubić!
Wygląda SUPER!
Wow! Jesteście gotowi, żeby się w nim zgubić?
Polska jest piękna! Kocham Zakopane

O Zakopiańskim labiryncie ze śniegu pisały portale internetowe o zasięgu międzynarodowym, m.in. mashable.com, mtlblog.com i mentalfloss.com i brytyjski DailyMail.

Zobacz zdjęcia >>>

 
 
 

Zobacz też

Najgłębsze jezioro na świecie w zimie zamienia się w lodową autostradę [NIESAMOWITE ZDJĘCIA]

Obudzić się podczas lotu i zobaczyć coś takiego! Nagrał 45 sekund magii przez samolotowe okienko [WIDEO]

 

Więcej o: