Nigdy tego nie zapomną: trzy wieloryby zaciekawiły się ich łodzią. A wszystko to nagrał dron [WIDEO]

Korzystając z pięknej pogody, grupa turystów wybrała się na rejs po Pacyfiku, niedaleko Nowej Kaledonii. Czyste niebo i delikatny wietrzyk umożliwiły użycie drona, który filmował wycieczkę z lotu ptaka. Wtem...

Dron nagrywał beztrosko płynącą samotnie łódź i jej pasażerów. Na powierzchni turystom towarzyszyły niczym niezmącony spokój i cisza. Ale jak się okazało, podróżnicy nie byli sami. Nagle pod powierzchnią wody pojawiły się trzy gigantyczne cienie, które w szybkim tempie zbliżały się w stronę łodzi. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera drona.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

 

Okazało się, że to humbaki (długopłetwce oceaniczne). Potężne zwierzęta (osiągają do 17 metrów długości i ważą 45 ton) były wyraźnie zaciekawione "dziwnym" obiektem unoszącym się na morzu. Okrążyły niewielką łódź i rozpoczęły niezwykły spektakl przypominający taniec.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

Wieloryby z niesłychaną gracją na zmianę znikają pod łodzią, by za chwilę wypłynąć na powierzchnię, strzelając przy tym wesoło strumieniami wody i wydając niesamowite dźwięki. Pasażerowie statku mieli dużo szczęścia, że doświadczyli tego cudu natury z bliska.

Zobacz też

Największe wycieczkowce świata. Są jak pływające miasta - niektóre mają 16 pokładów, piaszczyste plaże i park

Kadr z Gwiezdnych Wojen? Nie, to niezwykłe zjawisko astronomiczne uwiecznione na zdjęciach Polaka [WIDEO]