Kadr z Gwiezdnych Wojen? Nie, to niezwykłe zjawisko astronomiczne uwiecznione na zdjęciach Polaka [WIDEO]

Na nagraniu naszego rodaka, klatka po klatce, widać jak wygląda droga mleczna, rozświetlona świetlnymi "wybuchami" zorzy polarnej. Widok jest dosłownie kosmiczny.

Autorem niezwykłego nagrania jest fotograf Maciej Winiarczyk, mieszkający na co dzień w Szkocji. Częstym motywem prac pana Macieja jest nocne niebo. Kiedy astrofotograf postanowił nagrać, metodą poklatkową Drogę Mleczną nad jeziorem Loch More w Szkocji, nie spodziewał się, że poza Drogą Mleczną jego aparat uchwyci coś tak spektakularnego...

ZOBACZ ZDJĘCIA W DUŻEJ ROZDZIELCZOŚCI TUTAJ >>

Nagle na niebie pojawiły się łuny świetlne, które jaśniały na horyzoncie zielono-purpurowym światłem. Barwna iluminacja świateł, która pojawiła się znienacka, to zorza polarna. Temu "przypadkowi" zawdzięczamy wyjątkowe nagranie, które cieszy oko i działa na wyobraźnię. 

 

Maciej Winiarczyk, w komentarzu dla internetowej telewizji SWNSTV mówi:

Nigdy nie widziałem podobnego zjawiska jak to, pomimo że na zorze polarną poluje od trzech lat

Zdjęcie trzy w jednym i prestiżowa nagroda

Maciej Winiarczyk jest profesjonalnym fotografem. Jego prace były wielokrotnie nagradzane w kraju i zagranicą. Zdjęcie Polaka zrobione na Islandii, na którym możemy jednocześnie zobaczyć trzy niecodzienne zjawiska; zorzę, Drogę Mleczną i wulkaniczną poświatę, zdobyło tytuł Zdjęcia Prasowego Roku w Wielkiej Brytanii w 2014 roku, przyznanego przez największą, brytyjską niezależną agencje medialną SWNS.

ZOBACZ ZDJĘCIA W DUŻEJ ROZDZIELCZOŚCI TUTAJ >>

Więcej "kosmicznych" prac Macieja Winiarczyka możecie zobaczyć na Facebooku astrofotografa i jego stronie internetowej WILD NORTH SKIES oraz na Youtubie.

Zobacz też

Jazda na łyżwach, na jeziorze, na samym szczycie góry? Przed nią chyba nikt tego nie nagrał [WIDEO]

To zdjęcie wprawiło ludzi w zachwyt, ale też dało im do myślenia. Jest prawdziwe i bardzo sprytnie zrobione

 

Komentarze (10)
Kadr z Gwiezdnych Wojen? Nie, to niezwykłe zjawisko astronomiczne uwiecznione na zdjęciach Polaka [WIDEO]
Zaloguj się
 • maadzik3

  Oceniono 15 razy 13

  WOW

 • drakaina

  Oceniono 11 razy 9

  Zdjęcia są super, ale tytuł ("niezwykłe zjawisko astronomiczne uwiecznione na zdjęciach Polaka") może sugerować, że gdyby autorem nie był Polak, to byłyby mniej super... One są po prostu dobre, a nie dlatego, że je zrobił Polak. Takie podkreślanie jest przejawem kompleksów.

 • jodka5

  Oceniono 6 razy 4

  wg mnie za mocno podkręcone kolory, nie wygląda to naturalnie

 • serek.spod.laski

  Oceniono 7 razy 3

  My God, it's full of stars!

 • no4nwo

  Oceniono 9 razy -5

  Droga Mleczna... no to rzeczywiście niecodzienne ZJAWISKO jest. A częstym motywem prac astrofotografa jest nocne niebo. Kto by pomyślał? No i ta Droga Mleczna nie do końca wiadomo czy powinna być pisana dużą czy małą literą. Więc masz na wszelki wypadek postanowił pisać raz tak, raz tak. Błędy, w tym ortograficzne. Dno, dno, dno. Czemu masz nie zajmuje się czymś na poziomie swoich kompetencji, np. zamiataniem włosów u fryzjera?

 • do100jnik

  Oceniono 6 razy -6

  co do drogi mlecznej, jak się nieco zastanoić, to nawet zdjęcie zdechłego szczura w piwnicy jest zdjęciem drogi mlecznej

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX