Tego nie znajdziesz w żadnym przewodniku po Warszawie i Krakowie. Oni podpowiadają, co warto zobaczyć

Większość przewodników po Warszawie lub Krakowie skupia się jedynie na najpopularniejszych atrakcjach turystycznych, chodzi m.in. o Łazienki, Starówkę, Pałac Kultury, Wawel czy Rynek Główny. Nie ma jednak wątpliwości, że oba miasta mają do zaoferowania dużo więcej. Najlepszych rekomendacji warto szukać u osób, które dobrze znają miasto i nie ograniczają się wyłącznie do popularnych szlaków. Porozmawialiśmy, więc z Krystianem Kotlarskim i Joanną Chwastek-Plutą z sieci Hoteli Mercure, którzy zdradzili nam swoje ulubione, niekoniecznie turystyczne, miejsca. Warto zwrócić na nie uwagę podczas zwiedzania Warszawy lub Krakowa.

Warszawa i Kraków to miasta, które każdego roku przyciągają miliony odwiedzających. Bez względu na to, czy celem podróży jest spotkanie biznesowe, czy raczej zapoznanie się z lokalnymi atrakcjami, warto postawić na odpowiednią bazę noclegową. Tutaj nie ma miejsca na kompromisy. Bliskość atrakcji turystycznych, modnych restauracji czy ważnych placówek rządowych i biznesowych sprawi, że wyjazd będzie jeszcze bardziej udany. Poszukując noclegu w centrum dynamicznej Warszawy lub magicznego Krakowa, warto uwzględnić ofertę sieci Mercure. To nie tylko designerska przestrzeń, w której przyjemnie spędza się czas, ale przede wszystkim autentyczna. Na miejscu zawsze czeka doskonale wykwalifikowany personel, który pomoże odkryć mniej oczywiste zakątki miasta, których próżno szukać w tradycyjnych przewodnikach.

Muzeum Neonów, spacer po Jazdowie i nowoczesne biurowce

O tym, co ciekawego zobaczyć można w Warszawie, opowiedział nam Krystian Kotlarski, Zastępca Dyrektora w Mercure Warszawa Grand. To hotel położony w okolicy Placu Trzech Krzyży, czyli jednej z najbardziej prestiżowych części miasta, gdzie nowoczesność łączy się z historią. Zdaniem lokalnego eksperta zwiedzając stolicę, nie należy ograniczać się wyłącznie do Śródmieścia. Obowiązkowym punktem powinno być Muzeum Neonów, które poszczycić się może niezłą kolekcją reklam i napisów świetlnych, które zdobiły niegdyś ulice, dworce, zakłady przemysłowe czy witryny sklepów. Przy okazji wizyty w Muzeum, warto pospacerować po warszawskiej Pradze, gdzie w wielu miejscach wciąż odnaleźć można niepowtarzalny klimat przedwojennej stolicy. Szczególnie ciekawe są okolice Bazaru Różyckiego, a także ulica Brzeska i Ząbkowska. Te ostatnie, to szczególna gratka dla fanów street artu. Poza Pragą, Krystian Kotlarski poleca także spacer na Osiedle Jazdów, gdzie mieści się 27 drewnianych domków fińskich z 1945 roku. Ta niezwykła zabudowa robi wrażenie i na długo pozostaje w pamięci. A co z entuzjastami nowoczesnych projektów? Oni powinni udać się w okolice Placu Europejskiego, gdzie znajduje się Warsaw Spire - trzecia najwyższa budowla w Polsce.

Hotel Mercure, materiał promocyjny

Nieoczywiste nowe Grzegórzki

O krakowskie rekomendacje zapytaliśmy Joannę Chwastek–Plutę, Dyrektor Mercure Kraków Fabryczna City. To wyjątkowe miejsce na mapie Krakowa, które mieści się w zrewitalizowanych budynkach dawnej Państwowej Wytwórni Wódek POLMOS. Dwa zabytkowe budynki z prawie 100-letnią historią utrzymane są w loftowej stylistyce, która doskonale oddaje klimat miasta. Hotel jest wizytówką nowych Grzegórzek i właśnie do odkrywania tej wciąż mało znanej dzielnicy zachęca Joanna Chwastek-Pluta. Krakowski oddział Mercure, podobnie jak inne hotele tej sieci, aktywnie uczestniczy w programie #DiscoverLocal, w ramach którego promuje lokalne smaki i lokalną kulturę. W hotelowej restauracji Destilo organizowane są cyklicznie wieczory muzyczne, a serwowane dania przygotowywane są na bazie składników pochodzących od lokalnych dostawców.

Dyrektor nie ma również wątpliwości, że na uwagę zasługuje także sąsiedztwo hotelu. To kompleks starych kamienic, które przeplatają się z nowoczesnymi apartamentowcami i szklanymi biurowcami. Warto udać się na spacer po okolicy i zobaczyć tę eklektyczną mieszankę. Ponadto, na terenie tej prężnie rozwijającej się dzielnicy znaleźć można liczne parki, muzea, teatry, kina, a nawet operę. Jeśli to wciąż za mało, to warto pamiętać, że Grzegórzki właściwie sąsiadują z Rynkiem Głównym, gdzie na turystów czeka jeszcze więcej niespodzianek.

To oczywiście niejedyne atrakcje Warszawy i Krakowa. O innych rozrywkach, najlepszych restauracjach czy interesujących wystawach chętnie poinformują was pracownicy sieci Hoteli Mercure, którzy doskonale wiedzą, jak ważne jest wspieranie lokalnych inicjatyw.

Hotel Mercure, materiał promocyjny

Materiał promocyjny marki Accor.