Narty w Obertauern: gwarancja śniegu i doskonałej zabawy od listopada do maja

Obertauern, najbardziej zaśnieżony ośrodek sportów zimowych w Austrii, ogłasza rozpoczęcie sezonu zimowego 2022/23. Już od 25 listopada będzie można szusować po ponad 100 kilometrach doskonale przygotowanych tras. Pod hasłem: "WE ARE BACK" zimowy kurort zaprasza do odkrycia swojego białego, górskiego świata. W Obertauern jest wszystko, co może zaspokoić potrzebę wolności, beztroski, spokoju i relaksu.

Z racji doskonałego położenia austriackie Obertauern nazywane jest "śnieżną misą". Udowodniono nawet naukowo, że właśnie tutaj można znaleźć najgrubszą pokrywę śniegową w Austrii. Doskonałe warunki panują więc w Obertauern już od listopada i trwają aż do maja. Właśnie z racji białych krajobrazów, tutejsze stoki wybrali nawet legendarne gwiazdy.

Ski-In i Ski-Out, czyli zapomnij o samochodzie

Obertauern to najwyżej położony ośrodek sportów zimowych w Ziemi Salzburskiej. Centrum miejscowości znajduje się na wysokości 1740 m n.p.m. Od niej promieniście, jak szprychy wielkiego koła, rozchodzą się trasy zjazdowe, sięgające wysokości nawet 2313 m n.p.m. Większość obiektów noclegowych jest połączona bezpośrednio ze stokami (Ski-In i Ski-Out). Można tu zapomnieć o samochodzie, wszędzie da się dojść lub dojechać na nartach. Ski-In i Ski-Out obowiązuje też z każdego punktu w miejscowości - z restauracji, sklepów itp. W razie potrzeby, do dyspozycji gości są oczywiście darmowe skibusy.

materiał promocyjny

100 kilometrów zaśnieżonych tras

Każdy miłośnik sportów zimowych znajdzie w Obertauern odpowiednią dla siebie trasę. Jest ich tu w sumie ponad 100 kilometrów, z czego 61 km to zjazdy łatwe, 35 km umiarkowane, a 4 km stanowią trasy trudne. Stoki, dzięki dużemu udziałowi naturalnego śniegu, gwarantują doskonałe wrażenia z jazdy, a wyjątkowo sprytnie zaprojektowana sieć wyciągów pozwala objechać wszystko zgodnie z ruchem wskazówek zegara lub też w przeciwnym kierunku. To jedyne tego rodzaju rozwiązanie w całym regionie alpejskim zwane jest Tauernrunde. Funkcjonuje dzięki 26 nowoczesnym kolejkom linowym i wyciągom. Jak zapewnia ośrodek Obertauern, w sezonie 22/23 nadal obowiązuje atrakcyjna cena 53 euro za dzienny skipass. Ośrodek gwarantuje też, że dzięki wejściom usytuowanym aż w 11 rożnych punktach, nie trzeba będzie długo oczekiwać w kolejkach.

Z króliczkiem Bobbym na stoku

W Obertauern na moc atrakcji mogą liczyć także dzieci i młodzież. Dla najmłodszych przeznaczona jest trasa "Bobby", nazwana tak na cześć lokalnej maskotki - zajączka, który towarzyszy dzieciom podczas nauki jazdy. Dla bardziej zaawansowanych, stworzona została trasa "My Track". Same trasy to jednak nie wszystko. Wzdłuż nich znajduje się wiele dodatkowych niespodzianek dla najmłodszych, jak park rozrywki, odcinek z pomiarem czasu zjazdów, trasa duchów ze straszną chatą do odkrycia, a także prawdziwe igloo i pofałdowany tor jazdy. W Obertauern działa kilka szkół narciarstwa i snowboardu, które profesjonalnie wprowadzają dzieci w świat sportów zimowych. Maluszki mogą zaś liczyć na moc atrakcji w przedszkolu dla gości. Jest też coś dla fanów saneczkowych zjazdów - łącznie 6,5 km specjalnych, idealnie zaśnieżonych tras. Jak naprawdę wygląda zabawa w Obertauern? Można to sprawdzić w mediach społecznościowych, wpisując hashtag #loveobertauern.

materiał promocyjny

Gamsleiten 2 – największe wyzwanie

Choć tylko 4 km spośród wszystkich tras narciarskich w Obertauern to trasy trudne, jest wśród nich prawdziwa gratka dla zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów - czarna trasa „Gamsleiten 2". To jeden z najbardziej stromych stoków w Europie, który ma maksymalne nachylenie nawet 45 stopni (100 %). Poszukiwacze zupełnie nowych, także nieco ekstremalnych wrażeń, mogą zaś skorzystać z oferty szkoły snowkitingu, będącego zimową wersją kitesurfingu.

Najważniejsze wydarzenia sezonu zimowego 22/23

•    Uruchomienie wyciągów: 25.11.2022 r.

•    Oficjalne otwarcie sezonu narciarskiego z występami gwiazd - Sarah Connor & Söhne Mannheims: 2 grudnia 2022 r.

•    Śnieżna przygoda Bobby’ego, czyli zabawy dla dzieci z nagrodami: 07.-28. styczeń 2023 r.

•    #Sheskis for Pink Ribbon - impreza sportowa połączona ze zbieraniem środków na walkę z rakiem piersi: 25.03.2023 r.

•    Gamsleitenkriterium - największe austriackie poszukiwanie skarbów w śniegu: 15.04.2023 r.

•    Koniec sezonu narciarskiego: 1 maja 2023 r.

W tym roku każdy, kto podzieli się swoimi przeżyciami z Obertauern, używając hashtagów #loveobertauern i #wearebacktoobertauern, ma szansę wygrać ekskluzywny obraz lokalnego artysty Jakoba Brandstättera. Więcej informacji i kontakt do Obertauern:

Tourismusverband Obertauern

Pionierstraße 1

5562 Obertauern

www.obertauern.com/en/

info@obertauern.com

Dojazd z Polski do Obertauern

Warszawę i Obertauern dzieli około 1000 km, można tam więc spokojnie dojechać samochodem i to całkiem komfortowo, bo trasa prowadzi głównie autostradami. Lot samolotem wiąże się z koniecznością znalezienia transportu lub wypożyczenia samochodu, bo odległość do Obertauern z lotniska w Monachium to 220 km, a z lotniska w Wiedniu to 320 km.

Więcej o: