Planujesz podróż? Pięć zalet bankowości mobilnej, dzięki której sprawy załatwisz błyskawicznie

Bankowość mobilna jest wygoda i szybka, dzięki czemu doskonale sprawdzi się w podróży. Oto pięć faktów, o których powinieneś wiedzieć korzystając z tego rodzaju bankowości.

Bankowość mobilna zyskuje na popularności. Dzięki nowoczesnej technologii  możesz dokonać płatności jednym kliknięciem. To wygodne rozwiązanie, które można stosować na co dzień. Jeśli jeszcze z niego nie korzystasz, a planujesz wyjazd, to odpowiedni moment, aby rozważyć ten krok. Zalet jest kilka.

1. Szybkość i funkcjonalność

 Aby skorzystać z bankowości mobilnej, należy zainstalować na danym urządzeniu mobilnym aplikację, która umożliwi korzystanie z usług bankowych i dostęp do rachunków. Osoby, które wcześniej nie korzystały z takiej formy płatności, często zakładają, że jest skomplikowana. To błąd–w rzeczywistości takie rozwiązanie jest łatwe i bardzo intuicyjne. Aby zalogować się do aplikacji, wystarczy wpisać czterocyfrowy kod, przyłożyć palec do powierzchni odczytującej jego odcisk lub "narysować"  na wyświetlaczu ustawiony wedle naszych preferencji symbol graficzny.

2. Wygoda i komfort

Dzięki bankowości mobilnej możesz zapomnieć o noszeniu ciężkiego portfela, kart lub gotówki, co często było utrudnieniem na wakacjach czy innych wyjazdach. Przechowywanie portfeli wymagało od nas noszenia dodatkowych plecaków czy toreb, co nie jest konieczne w przypadku bankowości mobilnej. Tutaj dostęp do usług bankowych jest możliwy poprzez różnego rodzaju urządzenia telekomunikacyjne, które mają dostęp do internetu. W zależności od twoich preferencji może być to np. tablet, telefon, który zmieścisz w kieszeni lub lekki zegarek, który wystarczy zapiąć na nadgarstku.

3. Łatwość kontrolowania wydatków

Bankowość mobilna umożliwia nam szybkie i łatwe kontrolowanie wydatków. Na wyjazdach płacenie gotówką bywa problematyczne,aby monitorować finanse, musieliśmy zbierać paragony i przeliczać pieniądze. Nieco łatwiej jest w przypadku płatności kartą, oczywiście o ile mamy dostęp do usługi, która SMS-em poinformuje nas o stanie konta. W tej sytuacji problematyczne jest jednak kontrolowanie, za jakie usługi konkretnie zapłaciliśmy, co zwykle nie jest uwzględnione w SMS-ie. Natomiast dzięki bankowości mobilnej możemy szybko zalogować się do banku przez aplikacje, która umożliwi natychmiastowe sprawdzenie rachunków, kart oraz innych produktów oszczędnościowych i inwestycyjnych.

4. Sprawdzanie kursu walut i lokalizacji bankomatów

Stosowanie bankowości mobilnej szczególnie sprawdzi się na zagranicznych wyjazdach dzięki aplikacji, która umożliwi użytkownikowi aktualny monitoring kursów walut. Aplikacja pomoże nam również, gdy jesteśmy w Polsce i poszukujemy oddziałów bankowych, bankomatów lub wpłatomatów. Z jej pomocą szybko odnajdziesz drogę do najbliższego oddziału w każdym mieście lub bankomatu/wpłatomatu w najbliższej okolicy.

5. Cyberbezpieczeństwo

Aplikacje bankowe, które instalujemy na naszych urządzeniach, są aplikacjami bezpiecznymi, weryfikowanymi przez zespół wykwalifikowanych ekspertów. Faktem jest jednak, że podobnie jak inne rodzaje bankowości, wymaga ona od użytkownika ostrożności. Trzeba pamiętać, że bank nigdy nie wyśle nam wiadomości z prośbą o zalogowanie się do bankowości online, a wszelkie maile i wiadomości SMS o takiej treści powinniśmy ignorować. Na wypadek, gdyby ktoś wykradł nasze dane do logowania, warto też dmuchać na zimne i ustawić dzienne limity transakcyjne, co uniemożliwi ewentualnemu złodziejowi wyprowadzenie wszystkich środków zgromadzonych na naszym koncie. Łatwą formą zabezpieczenia, z której może skorzystać użytkownik, jest również regularnie zmienianie hasła do logowania, natomiast w przypadku zgubienia lub kradzieży karty, należy ją zastrzec dzwoniąc na numer 828 828828.

Więcej o bankach i bankowości na stronie - bankiwpolsce.pl.

Więcej o: