Innsbruck - źródło energii w sercu Alp

Region Innsbruck kocha sport i żyje sportem. Jednak zimowy pobyt w samym sercu Alp spodoba się nie tylko miłośnikom aktywności na świeżym powietrzu. Świetnie odnajdą się tutaj również ci, którzy poszukują relaksu i chcą poczuć niezwykłą atmosferę alpejskiego miasta.

Co naprawdę pomaga ci się zrelaksować i naładować akumulatory? Na chwilę zapomnieć o stresie i codziennych zmartwieniach? Może zimowa wędrówka w otoczeniu spektakularnych, górskich krajobrazów? Niezwykłe doznania, gdy docierasz na szczyt, z którego rozciąga się zapierająca dech w piersiach panorama gór? Czy zimowe szaleństwa na stoku, w sam raz, by się zregenerować i zapomnieć o troskach? A może raczej relaks i chwila dla siebie z rozpieszczającymi zmysły zabiegami wellness i spa? Nieważne, na co się zdecydujesz. Region Innsbruck w samym sercu Alp oferuje wszystko, co może pomóc w wypoczęciu i wyciszeniu się. A ci, którzy nie potrafią się zdecydować, mogą skorzystać z wyjątkowego połączenia natury i miejskiego stylu!

Freeride w NordketteFreeride w Nordkette  Innsbruck Tourismus / Klaus Polzer

Tam gdzie miasto spotyka się z Alpami

W skład regionu wchodzi miasto Innsbruck, które jest stolicą austriackiego kraju związkowego Tyrol, oraz otaczające go wioski urokliwie położone na górskich, pełnych słońca terenach, z których rozciąga się na fantastyczny widok na miasto.

Na zachód od niego, w dolinie rzeki Inn, znajdują się śliczne miasteczka alpejskie, które ciągną się aż do wejścia do doliny Ötz. Małe wioski, wielka przyroda: tak właśnie jest w dolinie Sellraintal, która kończy się w Kühtai na wysokości 2020 m n.p.m. Do regionu Innsbruck należy również płaskowyż Mieminger, który może pochwalić się "najdłuższym latem w Tyrolu" oraz malowniczymi atrakcjami.

Christkindlmarkt MarktplatzChristkindlmarkt Marktplatz  Innsbruck Tourismus / Daniel Zangerl

Tu tętniące energią miejskie życie, tam górska samotność pod czujnym okiem orła przedniego. Z jednej strony eleganckie zakupy w galeriach ratusza zaprojektowanych przez Dominique'a Perraulta lub w jednym z małych sklepików na Starym Mieście, z drugiej, w odległości zaledwie pół godziny drogi, ośnieżone szczyty, liczne trasy narciarskie i szlaki turystyczne, które kuszą pasjonatów sportowych aktywności.

Zimowa wycieczka w AustriiZimowa wycieczka w Austrii  Innsbruck Tourismus / Vorhofer

Kulinarna podróż przez Innsbruck

Innsbruck to zdecydowanie miejsce dla smakoszy i koneserów. Przez żołądek do serca - to powiedzenie, które świetnie sprawdza się w przypadku tego regionu. Ci, którzy kiedykolwiek mieli okazję gościć w lokalnych karczmach, alpejskich chatach i restauracjach, bardzo cenią sobie i chwalą tyrolską kuchnię. W tradycyjnych karczmach skosztujecie lokalnych przysmaków, z kolei w schroniskach górskich czekają na was obfite przekąski i doskonała domowa kuchnia. Najlepsze restauracje serwują haute cuisine.

Doskonała kuchnia to duża zaleta regionuDoskonała kuchnia to duża zaleta regionu  Innsbruck Tourismus / Edi Groeger

Z wizyty w Innsbrucku zadowoleni będą też miłośnicy włoskiej kuchni. Bliskość Innsbrucka do jego południowych sąsiadów sprawia, że powstało tu wiele restauracji które serwują dania charakterystyczne dla Italii. Dzięki temu przenikają się tu wpływy austriackie i włoskie.

W menu wspomnianych lokali znajdziesz różnorodne przystawki, dania z makaronu, pizzę z pieca opalanego drewnem oraz specjały rybne. Innsbruck warto poznać również od jego kosmopolitycznej strony. Działają tu międzynarodowe restauracje serwujące kuchnie z całego świata - od azjatyckich po meksykańskie, wegetariańskie czy wegańskie. A między posiłkami mocna kawa lub coś słodkiego? Cukiernie i kawiarnie tylko czekają, żebyś wstąpił w ich progi!

LUMAGICA Innsbruck. Magiczny park świateł w Hofgarten

Już w okresie przedświątecznym Innsbruck spowiło magiczne światło, które nadaje miastu bajkowego klimatu. LUMAGICA Innsbruck przekształciła Hofgarten w magiczny park świateł. Podczas zwiedzania natrafisz na mityczne i naturalne stworzenia, zachwycisz się interaktywnymi instalacjami świetlnymi i będziesz mógł skorzystać z wielu innych atrakcji.

Daj się skusić fantastycznemu światu pełnemu magii. Park można odwiedzać codziennie od grudnia 2020 do stycznia 2021 (oprócz 24 grudnia) od 17:30 do 22:00.

Park światełPark świateł Lichterbogen / MK Illuminations

Więcej o: