Azja to nie tylko Tajlandia i Wietnam. Dużo bliżej jest kraj, do którego z Polski dolecisz bezpośrednio

Polacy kochają podróżować do Azji Południowo-Wschodniej. Tamtejsze kraje przez swoją popularność stają się jednak coraz bardziej zatłoczone, a i dotarcie na miejsce bywa uciążliwe. Dlatego najwyższa pora zmienić kierunek. Na taki, który świetnie sprawdzi się zimą, leci się tam niewiele ponad pięć godzin i nie trzeba się przesiadać. A atrakcji na miejscu nie brakuje. Poznajcie Katar.

Do Kataru z Polski dolecicie bezpośrednio liniami Qatar Airways. Podróż w komfortowych warunkach z bogatą ofertą rozrywki pokładowej rozpoczyna się w Warszawie i kończy w Dosze (znanej też jako Ad-Dauha). W czasie trwania promocji bilety na oficjalnej stronie przewoźnika można znaleźć już nawet za 1850 zł za loty w obie strony. Cena jest więc naprawdę kusząca, a warto podkreślić, że to dopiero początek. Zalet jest znacznie więcej.

Katar znajduje się na Półwyspie Arabskim nad Zatoką Perską. Jego położenie sprawia, że jest idealnym kierunkiem zimowym. Kiedy w Polsce niebo zasnute jest chmurami, jest ponuro i zimno, w Katarze będzie cieszyć się słońcem i przyjemną temperaturą w granicach około 20-25 stopni Celsjusza. Pogoda zdecydowanie sprzyja więc relaksowi na plaży i kąpielom w ciepłych wodach Zatoki Perskiej.

Plaża w DoszePlaża w Dosze materiały partnera

Relaks jest ważną częścią wakacji, ale równie ważne w podróży jest przecież poznawanie miasta czy regionu, w którym się wypoczywa. Swoją przygodę z Dohą możecie zacząć od wioski "Doha Heritage Village" w Al Rumeilia Park. Będziecie mieli okazję zobaczyć, jak wygląda codzienność tkaczy i handlarzy pereł, zapoznacie się z tradycyjnym życiem Kataru. Dodatkowym atutem wioski są liczne wydarzenia kulturalne i rozrywkowe, które przybliżą wam obyczaje i kulturę tego fascynującego kraju.

Skoro już przy kulturze jesteśmy, to w Dosze nie sposób pominąć jej wspaniałych muzeów z imponującymi zbiorami. Takie jest chociażby Muzeum Narodowe Kataru. Swój niezwykły wygląd zawdzięcza architektowi Jeanowi Nouvelowi, który stworzył m.in. filię Luwru w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Kształt katarskiego muzeum ma odwzorowywać geometrię pustynnej róży. Jego zbiory przedstawiają w przystępny sposób historię Kataru.

Drugim niemniej ważnym punktem jest Muzeum Szejka Faisala. W prywatnej kolekcji zgromadzonych zostało aż trzy tysiące dzieł! Zaliczają się do nich m.in. islamskie antyki, tkaniny i manuskrypty, które pochodzą z czasów starożytnych.

Jeśli jesteście zwolennikami zwiedzania zorganizowanego, Katar również ma coś dla was. Na stronie Qatar Airways znajdziecie wiele propozycji wycieczek, które pozwolą wam poznać nie tylko miasto, lecz także inne zakątki kraju. Do wyboru jest m.in. pustynne safari (może być całodzienne lub tylko na pół dnia), w czasie którego będziecie podziwiać wspaniały, wydmowy krajobraz, a kierowca zabierze was aż do Khor al Adaid znanego też jako Inland Sea. To miejsce, docenione przez UNESCO, wyróżnia się tym, że morze wcina się głęboko w pustynię. Rezerwat zamieszkują rzadkie gatunki zwierząt, m.in. żółwie.

Pustynne safariPustynne safari materiały partnera

Dohę możecie też podziwiać z zupełnie innej perspektywy. Wskoczcie na tradycyjne katarskie łodzie dau i wybierzcie się w rejs z widokiem na miasto. Emocje gwarantowane!

Po dniu pełnym wrażeń z pewnością będziecie chcieli wybrać się do dobrej restauracji. Za cel wycieczki obierzcie The Pearl - sztuczną wyspę, która słynie z doskonałych restauracji, barów i kawiarni, eleganckich butików oraz lokali rozrywkowych.

The Pearl w DoszeThe Pearl w Dosze materiały partnera

The Pearl słynie m.in. z doskonałych restauracjiThe Pearl słynie m.in. z doskonałych restauracji materiały partnera

A jeżeli na pamiątkę dla siebie i bliskich chcecie kupić coś bardziej tradycyjnego, skierujcie swoje kroki na Souq Waqif, czyli targ, na którym znajdziecie lokalne specjały, rękodzieło, tradycyjne stroje czy przyprawy, a także bary z sziszą i knajpki. Market został odnowiony w 2006 roku, aby w pełni prezentować wyjątkowy styl architektoniczny Kataru.

Czy musimy was dłużej przekonywać, że to Katar powinniście odwiedzić w następnej kolejności? Wybierzcie dogodną datę i cieszcie się pełnym słońca i radości urlopem.

Materiał powstał przy współpracy z Qatar Airways