Dominikana to coraz popularniejszy kierunek. Co koniecznie trzeba tam zobaczyć?

W tym karaibskich kraju czekają na was wspaniała pogoda i atmosfera. Jeżeli jednak spędzicie cały urlop krążąc pomiędzy basenem i plażą, dużo stracicie. Bo Dominikanaoferuje znacznie więcej

Podobno, gdy Krzysztof Kolumb po raz pierwszy zobaczył to miejsce, stwierdził, że to najpiękniejsze tereny, jakie widziały ludzkie oko. I miał rację. Jego opinię z pewnością podziela wielu turystów, którzy odwiedzili już ten kraj.

Republika Dominikańska jest nie tylko piękna, ale także idealna na wypoczynek przez cały rok. Bo czego więcej potrzeba do szczęścia? Czekają tu nas was piaszczyste plaże, słońce, luksusowe kurorty. I przede wszystkim wiele ciekawych miejsc, które na zawsze zapadną wam w pamięć.

Co koniecznie musicie zobaczyć, jeśli odwiedzicie ten kraj? I czego możecie spodziewać się po tamtejszej infrastrukturze oraz kuchni? Dowiecie się z naszego przewodnika.

Zabytkowe miasta

Santo Domingo to obowiązkowy punkt w czasie zwiedzania Dominikany. Jest pierwszym skolonizowanym miastem oraz stolicą kraju. Zobaczycie tu zabytki pierwotnej architektury kolonialnej, a także pierwsze budynki Nowego Świata.

Dominikana to coraz popularniejszy kierunekDominikana to coraz popularniejszy kierunek Materiał promocyjny partnera

A jeśli spodoba wam się styl kolonialny, odwiedźcie także pobliskie Altos de Chavón. Klimat miasteczka tworzą m.in. wąskie uliczki, malownicze restauracje i sklepiki. Do tego dochodzi niesamowity widok na dolinę oraz rzekę Chavón.

Cuda natury

Republika Dominikańska jest również idealnym miejscem dla miłośników natury. Bez względu na to, w którym rejonie się zatrzymacie, zawsze będziecie mogli cieszyć się niezwykle pięknym otoczeniem.

Dominikana to coraz popularniejszy kierunekDominikana to coraz popularniejszy kierunek Materiał promocyjny partnera

Dla regionu Samaná typowe jest obserwowanie wielorybów w okresie od stycznia do marca. Niezapomnianym przeżyciem będzie także wycieczka do jaskiń. Zobaczycie tam m.in. naścienne malowidła pierwotnych obywateli Tainos.

W centralnej i północnej części Dominikany możecie odwiedzić liczne wodospady. W centralnej części znajduje się także najwyższy szczyt, czyli Pico Duarte (3097 metrów nad poziomem morza), który dominuje nad całymi Karaibami.

Z kolei na południowo-wschodnim wybrzeżu spotkacie się z krokodylami amerykańskimi, flamingami oraz licznymi gatunkami endemicznymi zwierząt, które nie występują w innych zakątkach świata. Jednym z najciekawszych miejsc w tym rejonie jest dziewicza plaża Bahía de las Aguilas oraz złoża larymaru - kamienia półszlachetnego, który pochodzi właśnie z Dominikany.

Idealny kierunek na wakacje

Dominikana jest mniej więcej tej samej wielkości co Czechy. Dlatego nie musicie się martwić o to, że w czasie jednego wyjazdu nie uda wam się zobaczyć wszystkich tamtejszych cudów natury oraz atrakcji. To jak najbardziej możliwe!

Poza tym czeka tam na was doskonale przygotowana infrastruktura turystyczna. Możecie wypożyczać samochody, a także korzystać z miejscowych autobusów lub lotów krajowych. Płatności możecie dokonywać za pomocą kart płatniczych. Poza tym na terenie całego kraju znajdziecie luksusowe kurorty, butiki oraz prywatne apartamenty. Swój urlop dostosujecie więc do indywidualnych oczekiwań.

Dla wielu turystów ważną kwestią jest także lokalna kuchnia. W tym przypadku nie macie się, o co martwić. Dominikana to gastronomiczne mocarstwo na Karaibach! Podstawą dominikańskiej kuchni są ryż, yuka, czarna fasola, mięso, ryby, awokado oraz banany typu patan. Jest to więc ciekawa odmiana od tego, co jadamy na co dzień.

Dominikana to coraz popularniejszy kierunekDominikana to coraz popularniejszy kierunek Materiał promocyjny partnera

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat wyjazdów na Dominikanę? Więcej informacji znajdziesz TUTAJ >>