214 kilometrów tras, moc atrakcji, malownicze otoczenie. Tu spędzicie idealne ferie zimowe całą rodziną

Teraz jest najlepszy czas na planowanie zimowych wyjazdów. Jeśli nie macie jeszcze pomysłu, śpieszymy z pomocą. Znamy miejsce, które spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów!

Już samo położenie wprawia w zachwyt. Serfaus, Fiss i Ladis, czyli trzy malownicze wioski, leżą na słonecznym płaskowyżu nad górną częścią doliny rzeki Inn w Tyrolu. Obecnie w tym pięknym rejonie działa jeden z najlepszych ośrodków narciarskich na świecie, w którym możecie spędzić wspaniały czas całą rodziną.

Poznajcie cztery powody, dla których warto wybrać się tam nadchodzącej zimy.

1. Perfekcyjnie przygotowane stoki

W rejonie Serfaus-Fiss-Ladis czeka na was 214 kilometrów tras na wysokości od 1200 do 2820 metrów nad poziomem morza z doskonale rozwiniętą infrastrukturą. Mogą cieszyć się nimi nie tylko doświadczeni narciarze, ale także początkujący i średniozaawansowani.

Dla tych, którzy czują się jeszcze niepewnie na nartach, w ośrodku wydzielono specjalne przestrzenie. Poza tym prężnie działają tu dwie szkółki narciarskie, z których oferty chętnie korzystają zarówno dzieci, jak i dorośli.

Dodatkowo w Serfaus-Fiss-Ladis unikniecie rozczarowań pogodowych. Tutaj macie gwarancję śniegu go końca zimy!

2. Perfekcyjny dla rodzin z dziećmi

Serfaus-Fiss-Ladis nie bez przyczyny uchodzi za jeden z najlepszych rodzinnych ośrodków narciarskich. To dlatego, że oferuje on znacznie więcej udogodnień dla rodzin z dziećmi niż inne miejsca tego typu. Z tego powodu wiele osób, które odwiedziły ten rejon, nie wyobraża już sobie ferii zimowych gdzie indziej.

Czekają tu na was m.in. kwatery rodzinne, restauracje dla dzieci, a także obszary na stokach wydzielone tylko i wyłącznie dla najmłodszych. Oprócz tego dorośli znajdą czas na odpoczynek. W ośrodku zagwarantowana jest całodzienna i wszechstronna opieka nad dziećmi, a także mnóstwo atrakcji, które przyciągają dzieci w różnym wieku i o najróżniejszych zainteresowaniach.

3. Moc atrakcji

Atrakcyjne trasy narciarskie i liczne udogodnienia to nie wszystko. Ośrodek oferuje także m.in. tory saneczkarskie, trasy na narty biegowe oraz zimowe szlaki turystyczne, na których odbędziecie niezapomniane spacery w otoczeniu zimowych krajobrazów. Każdy więc znajdzie tu coś dla siebie.

Po dniu pełnym wrażeń warto się zrelaksować w klimatycznym lokalu. W Serfaus-Fiss-Ladis jest ich pod dostatkiem. Jednak na szczególną uwagę zasługuje Crystal Cube, który wielu z was kojarzy zapewne ze zdjęć. To całkowicie przeszklony kwadratowy budynek, który znajduje się na wysokości 2600 metrów. Jest tak oryginalny, że zdaniem wielu osób wygląda jak budowla nie z tego świata! Warto wspomnieć, że niektórzy turyści odwiedzają lokal nad ranem, by móc podziwiać stąd niesamowity wschód słońca nad jeziorem Hexensee.

 

4. Zastrzyk adrenaliny

W Serfaus-Fiss-Ladis znajdą coś dla siebie także wielbiciele ekstremalnych atrakcji. Jeśli wy i wasze dzieci należycie do tej grupy, koniecznie wybierzcie się na tor saneczkarski „Familien-Coaster-Schneisenfeger Serfaus", którym pomkniecie na sankach w dół zbocza z prędkością do 40 kilometrów na godzinę.

A na tych, którzy potrzebują jeszcze większych wrażeń, czekają zjażdżalnie linowe „Fisser Flieger" oraz „Serfauser Sauser”. Tutaj prędkość dochodzi aż do 80 kilometrów na godzinę!

Nie zapomnijcie także o tym, by przejechać się najwyżej położoną na świecie linią metra z magnetycznymi pociągami poduszkowymi. Ta niezwykła atrakcja działa w Serfaus od 1985 roku. Co ciekawe, to właśnie dzięki niej, gmina jest wolna od ruchu ulicznego. Dlatego też w czasie zimowego wypoczynku w tym miejscu unikniecie irytujących hałasów, które towarzyszą wam na co dzień w większych miejscowościach.

Ferie idealne

Serfaus-Fiss-Ladis to rejon, w którym każdego roku zakochują się całe rodziny. Zarówno dorośli, jak i dzieci znajdą tu dla siebie wiele ciekawych miejsc, atrakcji i udogodnień. Poza tym tutejsze krajobrazy mało na kim nie robią piorunującego wrażenia. Przygotujcie się więc na białe szaleństwo w Serfaus-Fiss-Ladis!