Malowniczo, ciekawie, nie ma tłumów. 10 powodów, by w końcu odwiedzić Alpy

Alpy wielu z nas zna tylko z telewizji i książek. Warto więc w końcu zobaczyć ten niezwykły obszar na własne oczy! Oto dziesięć powodów, by w końcu się tam wybrać.

1. Bliska odległość od Polski

Alpy położone są na terenie ośmiu europejskich państw. To Niemcy, Włochy, Austria, Szwajcaria, Węgry, Słowenia, Lichtenstein oraz Francja. Niektóre alpejskie zakątki znajdują się więc całkiem blisko nas. W kilka godzin możemy dotrzeć tam własnym samochodem. To dobra opcja dla rodzin z dziećmi, dla których wyprawy na drugi koniec świata mogą być nieco trudnym przedsięwzięciem.

2. Najwyższe góry w Europie

Alpy to najwyższe góry na naszym kontynencie. Ich widok zazwyczaj robi więc niesamowite wrażenie. Mieszkańcy Alp szczycą się tym, że to właśnie na ich obszarze znajduje się najwyższy szczyt Europy, czyli Mont Blanc o wysokości 4809 metrów nad poziomem morza.

3. Wspaniały klimat przez cały rok

Fani narciarstwa odwiedzają Alpy zimą. Jednak często możemy spotkać się z opinią, że latem i wiosną jest tu jeszcze piękniej. Wówczas Alpy to idealne miejsce na górskie wyprawy, wycieczki rowerowe i kąpiele w malowniczo położonych górskich jeziorach.

4. Wspaniałe szlaki

Alpy to nie tylko bardzo wysokie góry. Znajdziemy tu także łagodne stoki, idealne do górskich spacerów, które osiągają od 1200 do 1600 metrów nad poziomem morza. Takie miejsca czekają na nas m.in. w niemieckiej części Alp w Bawarii. Tamtejsze szlaki są nie tylko malowniczo położone, ale także dobrze oznakowane i bezpieczne.

5. Alpejskie powietrze

Kontakt ze świeżym, górskim powietrzem to marzenie wielu osób. Alpy to idealne miejsce na jego spełnienie. Tamtejsze doskonałej jakości powietrze na pewno nikogo nie rozczaruje.

6. Malownicze jeziora

Alpy słyną także z malowniczych jezior, które wspaniale wkomponowują się w górski krajobraz. Do najbardziej znanych należą: Koenigssee w Bawarii, Como i Garda w północnych Włoszech, a także Wörthersee i Hallstatt w Austrii.

7. Ciekawe miasteczka

W Alpach czeka na nas także wiele urokliwych miasteczek, w których zrelaksujemy się w pięknym otoczeniu. To m.in. austriackie miejscowości Hallstatt czy Klagenfurt albo niemieckie Bamber i Rothenburg ob der Tauber.

8. Piękne zamki

Klimat Alp tworzą także piękne zamki. Wiele z nich wygląda tak, jak budowle z bajek. Chyba najbardziej znanym jest bawarski zamek Neuschwanstein z 1869 roku, który został zbudowany na zlecenie króla Ludwika II Wittelsbacha. Atrakcja ta robi ogromne wrażenie zarówno na dzieciach, jak i na dorosłych. Warto wspomnieć, że to właśnie na niej wzorowali się twórcy zamku Kopciuszka w Disneylandzie.

9. Brak tłumów

Kolejnym atutem Alp jest brak tłumów, które znamy z dużych i cieszących się popularnością miast. Na tak ogromnym terenie znajdziemy miejsca, w których w ciszy i spokoju będziemy mogli odbywać górskie wędrówki i pływać łódką po alpejskich jeziorach.

10. Rekomendacja Milki

Alpy mają do zaoferowania bardzo wiele. Świeże powietrze, bajkowe krajobrazy, brak tłumów i liczne atrakcje. Poza tym możemy przyjechać tu o każdej porze roku. I zawsze znajdziemy tu coś dla siebie. Krowa Milki poleca więc ten rejon dla wszystkich osób, którym marzy się odpoczynek w niebanalnym i malowniczym miejscu. Takiej rekomendacji warto zaufać!