Loty do Pragi. 17 listopada inauguracja połączenia Gdańsk - Praga liniami OLT Jetair

Już w ten czwartek (17 listopada) linie lotnicze OLT Jetair uruchamiają bezpośrednie połączenie z Gdańska do Pragi. Loty odbywać się będą dwa razy w tygodniu, we czwartki i niedziele. Możliwe są więc weekendowe wypady do Pragi na 4 dni - w sam raz na zwiedzenie pięknej stolicy Czech. Wyloty z Gdańska o godzinie 14:00 (przylot do Pragi o 15:40), natomiast loty powrotne z Pragi o godzinie 16:15 (przylot do Gdańska o 17:55).

Praga - miasto stu wież

Praga - nazywana "miastem stu wież" i "sercem Europy", położona nad Wełtawą metropolia, to miejsce magiczne, łączące nowoczesność i tradycję. Z jednej strony oferuje kosmopolityczne Nowe Miasto z tętniącym życiem o każdej porze Placem Wacława. Z drugiej strony, spacerując po największym kompleksie zamkowym na świecie - Zamku Praskim na Hradczanach - wpisanym do Księgi Rekordów Guinessa, można przenieść się w czasie i zapoznać z uliczkami i budowlami pamiętającymi nawet IX wiek. To właśnie na położonej w pobliżu Hradczan słynnej Złotej Uliczce (uliczce praskich alchemików, znanej z miniaturowych domów), mieszkał m.in. Franz Kafka. Cały kompleks uświetnia natomiast monumentalna Katedra Św. Wita - górująca nad stolicą Czech.

Aby dostać się na zamek, należy przejść przez kolejny symbol Pragi - Most Karola, łączący Stare Miasto z Hradczanami. Mostem, którego budowa rozpoczęła się w 1357 roku, każdego dnia przechodzi 30 tysięcy osób. Spacer po Moście Karola, którego charakterystyczną cechą jest 30 barokowych rzeźb świętych, umilają uliczni grajkowie i artyści, którzy tworzą niesamowity klimat tego miejsca. Po zejściu z Mostu Karola można zanurzyć się w otchłani wielu uliczek praskiego Starego Miasta, którego centralną częścią jest Rynek Staromiejski. Tam czekają na nas liczne restauracje serwujące knedliki i smażony ser, kawiarnie i piwiarnie, gdzie skosztować można doskonałego Pilsnera (ale jak powszechnie wiadomo, czeskiego piwa nie trzeba chwalić, trzeba go spróbować).

Uroki Pragi można odkrywać niezależnie od pory roku. W listopadzie Praga zachęca do odwiedzin dzięki niższym niż w sezonie cenom. W grudniu natomiast można tam poczuć przedświąteczną atmosferę oraz wziąć udział w bożonarodzeniowych atrakcjach, których z pewnością nie zabraknie.

Jak się dostać z lotniska do centrum Pragi

Z lotniska do miasta można się dostać w około 30 minut zarówno komunikacją miejską, jak i specjalnymi autokarami Airport Express. Bilety kupimy na: www.oltjetair.com

Promocje lotnicze, tanie loty, bilety - czytaj więcej na Loter.pl

Więcej o: