Zimowe podróże po Europie

6 europejskich miast, które warto odwiedzić zimą. Najsłynniejsze atrakcje oprószone śniegiem, bez tłumu turystów? Tak! Zima to najlepszy czas, by podróżować w swoim rytmie i spokojnie odkrywać najciekawsze miejsca. Dowiedz się, które miasta w Europie warto odwiedzić poza sezonem i jakie atrakcje warto zobaczyć w zimowej oprawie.

Dlaczego warto podróżować zimą?

Zimowe podróże oznaczają możliwość podziwiania słynnych miejsc bez tysięcy turystów wokół. Chociaż większość atrakcji wciąż jest dostępna, poza sezonem wakacyjnym można liczyć na spokojniejszą atmosferę. To świetna okazja, by zwiedzić zabytki oblegane latem przez tłumy odwiedzających. Można tym samym uniknąć kolejek, gwaru i zgiełku typowego dla szczytu sezonu. Dodatkowo wielu podróżników podkreśla, że najciekawsze miasta Europy zimą zyskują niepowtarzalny urok. Dlaczego? Ponieważ pokrywa śnieżna i świąteczne iluminacje dodają im nowego charakteru. Podróżować zimą warto jeszcze z jednego powodu: można wówczas skorzystać z dodatkowych atrakcji na świeżym powietrzu, a także podziwiać zjawiska zarezerwowane tylko dla tej pory roku.

Które europejskie miasta warto odwiedzić zimą?

Wiedeń

Stolica Austrii zachwyca o każdej porze roku, jednak zimą ma niepowtarzalny urok. Spacer po historycznej starówce można przeplatać wizytami w klimatycznych kawiarniach, w których warto skosztować słynnego tortu Sachera czy gorącej czekolady. Wspaniale prezentuje się też kompleks pałacowo-ogrodowy Schönbrunn oprószony śniegiem.

Wenecja

Zima to najlepszy czas, żeby odkrywać Wenecję bez nadmiaru turystów. Również o tej porze miasto ma wyjątkowy czar – mgły unoszące się nad kanałami, spokój i tajemnicza aura nadają Wenecji całkowicie inny charakter. Zimą można też w skupieniu zwiedzić najważniejsze zabytki takie jak Bazylika Świętego Marka czy Pałac Dożów.

Brugia

Brugia jest uznawana za najpiękniejsze belgijskie miasto. Spacer wśród średniowiecznej zabudowy udekorowanej migoczącymi światłami warto urozmaicać sobie wizytami w miejscowych muzeach i kawiarniach. W Brugii nie sposób nie skusić się też na pyszną, rozgrzewającą czekoladę, z której słynie Belgia.

Helsinki

Wyjazd na północ zimą to doskonały pomysł. Dlaczego? Ponieważ to dobry czas, aby zobaczyć zorzę polarną pojawiającą się także w stolicy Finlandii. Śnieżne miesiące sprzyjają też atrakcjom na obrzeżach miasta – relaks w tradycyjnej saunie czy przejażdżka psim zaprzęgiem to tylko niektóre z nich.

Berlin

Stolica Niemiec słynie z jarmarków bożonarodzeniowych o niepowtarzalnej atmosferze. W mieście odbywa się ich kilkadziesiąt. Warto odwiedzić zwłaszcza WeihnachtsZauber w otoczeniu historycznej zabudowy. Zimą miasto tętni życiem tak, jak podczas innych pór roku, jednak turystów jest znacznie mniej. To świetna okazja, by odwiedzić berlińskie muzea, galerie czy kluby.

Tallin

Stolica Estonii zachwyca swoim kameralnym urokiem zwłaszcza zimowa porą. Przechadzka po ośnieżonej starówce wpisanej na listę UNESCO, zwiedzanie średniowiecznych kościołów i zamków czy podziwianie panoramy zimowej Zatoki Tallińskiej to jedne z największych atrakcji o tej porze roku.

Jak przygotować się do zimowej podróży?

Przed wyjazdem zimą warto upewnić się, w jakich dniach i godzinach są dostępne atrakcje, które zamierzamy odwiedzić. Dobrze też sprawdzić prognozę pogody i dobrać do temperatury odpowiednie okrycie wierzchnie i odzież termoaktywną. Ważnym elementem przygotowania do podróży zimą jest zaplanowanie transportu. Do celu można dotrzeć na różne sposoby, dlatego warto porównać poszczególne środki transportu pod względem czasu i kosztów. Można łatwo zrobić z pomocą wyszukiwarki Omio, która umożliwia jednoczesne wyszukiwanie różnych środków transportu: pociągu, autobusu lub samolotu. Dzięki temu można sprawnie wybrać najkorzystniejszą opcję na zimową podróż.

Podróże zimą mają wyjątkowy charakter nie tylko ze względu na śnieg zdobiący najsłynniejsze atrakcje czy zabytki. To także dobra okazja, żeby odkrywać turystyczne miejsca w kameralnej atmosferze, bez tłumów odwiedzających je w sezonie letnim.