Słowackie ośrodki narciarskie otwarte dla polskich narciarzy także w czasie Sylwestra

Słowacja jest jednym z niewielu krajów Europy Środkowej, w którym podczas świąt można jeździć na nartach i bezpiecznie korzystać z noclegów w górskich hotelach, pensjonatach czy apartamentach. W hotelach są jeszcze wolne miejsca i oferują zakwaterowanie w niskich cenach także na Sylwestra, ośrodki i kolejki linowe są czynne, a toki narciarskie oferują świetne warunki dla miłośników białego szaleństwa. Polakom wystarczy negatywny wynik testu PCR na koronawirusa aby przejechać przez granicę i zakwaterować się w hotelu.

1. Zarezerwuj pobyt w sieci TMR hotels ze skipassem – do wyboru najkorzystniejsze pakiety ze skipassami w cenie pobytu lub zarezerwuj nocleg i upoluj skipassy po najkorzystniejszych cenach w przedsprzedaży na www.regiontatry.sk i www.visitliptov.sk.

2. Wjazd do kraju – wjazd na Słowację dla osób przyjeżdżających z krajów Unii Europejskiej jest możliwy tylko po okazaniu zaświadczenia o negatywnym wyniku testu RT-PCR na COVID-19, nie starszym niż 72 godziny. Ważność zaświadczenia rozpoczyna bieg w dniu wydania potwierdzenia o wykonaniu testu – taka jest interpretacja strony słowackiej.  

 3. Noclegi w górskich hotelach – zgodnie z decyzją władz słowackich w hotelowej recepcji należy przedstawić zaświadczenie o negatywnym wyniku testu na COVID-19, nie starsze niż 72 godz. Obowiązek ten nie dotyczy dzieci poniżej 10 roku życia. Jeżeli wybierzesz sieć TMR hotels w Jasnej lub Tatrach Wysokich, w przypadku dłuższego pobytu dodatkowy test antygenowy wykonasz priorytetowo i bez żadnych opłat w punkcie pobrań wymazów zorganizowanym przez TMR. Hotele górskie oferują obecnie wyżywienie w formie room service (do pokoju) lub take away (na wynos), a hotelowe centra wellness są zamknięte.

4. Jazda na nartach – ośrodki narciarskie wdrożyły szereg środków zapobiegawczych. Przy zakupie skipassów bezpośrednio w ośrodku sprawdzane jest zaświadczenie o negatywnym wyniku testu na COVID-19 (nie dotyczy dzieci poniżej 10 lat). Prowadzone są wyrywkowe kontrole osób korzystających z kolejek i wyciągów. W celu zapewnienia odpowiedniego dystansu w miejscach dla wsiadających przygotowano specjalne korytarze. Podczas korzystania z wyciągów i kolejek konieczne jest zakrycie dróg oddechowych. W. 

5. Apres-ski – dyskoteki, kluby i bary są obecnie zamknięte.

6. Usługi w ośrodkach narciarskich – otwarte są centra obsługi klienta i wypożyczalnie nart; nauka jazdy organizowana przez szkółki narciarskie odbywa się wyłącznie indywidualnie. Usługi gastronomiczne na stokach są dostępne tylko w formie sprzedaży przez okienko.   

7. Skibusy – podczas transportu skibusami konieczne jest zasłonięcie ust i nosa za pomocą maseczki lub w inny sposób oraz stosowanie się do restrykcji związanych z zachowaniem dystansu podczas oczekiwania i przejazdu.

Dobrze wiedzieć:  

Ośrodek JASNÁ CHOPOK – Największy ośrodek narciarski na Słowacji - Jasna latem zamienia się w idealne miejsce na wycieczki dla całej rodziny. Na Chopok (2024 m n.p.m.) można dotrzeć nowoczesnymi kolejkami linowymi, a dalej wyruszyć na wycieczkę po grani lub na letni spacer. Ośrodek Jasna oferuje wiele tras do uprawiania turystyki pieszej i trekkingu o różnym stopniu trudności, od trudniejszych, które wymagają pewnego stopnia przygotowania, po łatwe, przeznaczone dla rodzin z dziećmi lub początkujących.. 

Więcej informacji na www.jasna.sk i www.visitliptov.sk .

Ośrodek Tatry Wysokie –  Jazda na nartach w najwyższych górach Słowacji oferuje wyjątkowe przeżycia na idealnych stokach bezpośrednio pod szczytami Tatr. Znajdują się tu popularne kurorty Tatrzańska Łomnica, Jezioro Szczyrbskie i Stary Smokowiec.  

Więcej informacji na www.vt.sk i www.regiontatry.sk. 

embed
embed

Przed wyjazdem zapoznaj się z aktualnymi zasadami i ograniczeniami obowiązującymi w Polsce i na Słowacji:

https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia