RODZINNA PRZYGODA

Co powiecie na rodzinną, wakacyjną przygodę? Nic tak nie spaja więzi jak razem przeżywane emocje, a tych w Zachodniopomorskiem nie zabraknie. Poznajcie wspólnie atrakcje regionu, bawiąc się i ucząc, zdobywając sprawności. Radosne odkrycia czekają na każdym kroku, spełniajcie marzenia w rytmie przygody!

Z historią w tle

Otwórzcie wrota czasu zagłębiając się w historię regionu. Jego pradzieje zamknięte w warownych miasteczkach, w architekturze sakralnej i obronnej skrywają dawne tajemnice. Poznajcie zwyczaje Słowian i Wikingów w tętniącej życiem zrekonstruowanej osadzie na wyspie Wolin. Jeśli macie ochotę przenieść się do czasów baroku – nic prostszego – w regionie działa interaktywne Muzeum Baroku w Pałacu w Siemczynie. W Świnoujściu przeżyjcie interaktywną lekcję historii w Podziemnym Mieście i Forcie Gerharda. Fortyfikacje i pasy umocnień wzdłuż wybrzeża ożywią wyobraźnię, przyprawiając o bicie serca miłośników militariów i historii, dawnej i tej najnowszej.

Jak fun, to fun

Zabawa to drugie imię regionu. Co powiecie na wspaniałą przejażdżkę kolejką wąskotorową wzdłuż wybrzeża, rejs statkiem pirackim lub na gonitwę w labiryncie? Odwiedźcie parki miniatur, oceanaria, ogrody dendrologiczne, no i koniecznie… zagrodę żubrów. Pamiętajcie, że muzea wcale nie są nudne! Natkniecie się na nie w wielu miejscach i niech Was raduje zgłębianie tajników historii, osobliwości przyrody, ciekawostek technicznych i dzieł sztuki.

Morze przygody

O czym szumią morskie fale? Posłuchajcie ich opowieści! Udajcie się Szlakiem Latarni Morskich, by poczuć specyfikę tych niezwykłych budowli. Poznajcie pełne refleksji komandorie na Szlaku Zakonu Templariuszy i europejskie korzenie naszej kultury na Szlaku Cysterskim. Legendarny Szlak Hanzeatycki to prawdziwy festyn przygody z udziałem kupców morskich. Na Szlaku Gotyku Ceglanego w cieniu kamiennych i ceglanych murów zapomnicie o codziennych sprawach. Uzupełnicie energię duchową na Drodze św. Jakuba, oznaczonej żółtymi muszelkami. Udajcie się w podróż śladami Książąt Pomorskich podążając Szlakiem Gryfitów. Poznacie tam wspólną historię ziem pomorskich, które dziś obejmują m.in. obszar Polski i Niemiec.

 

A w stolicy…

Nie zapomnijcie wpaść do Szczecina! Poznacie jego fascynujące oblicze podczas przejażdżki statkiem po Odrze wśród zabudowań portowych i historycznych budowli. Zagubicie się w przestrzeni szokującej nowoczesnością Filharmonii. Odnajdźcie miejsca, gdzie urodziły się dwie potężne caryce Rosji! Wśród gwiaździście ułożonych układów ulic „Małego Paryża”, pełnych mistrzowskich fasad domów i modernistycznych akcentów czekają na Was liczne muzea i miejsca rozrywki.

Morska terapia rodzinna

Zamek z piasku, szukanie bursztynu, zbieranie muszelek? Nad morzem nie zaznacie nudy, a olbrzymia piaskownica ciągnąca się przez 185 km to raj dla najmłodszych. Poczujecie, jak widok horyzontu i rytmiczny szum morza wyciszają i łagodzą emocje. Poigrajcie z falami, które głaszczą Wasze stopy podczas spacerów wzdłuż plaży, a na molo dajcie wiatrowi potargać włosy. Skorzystajcie z bazy zabiegowej i SPA w uzdrowiskach nadmorskich regionu. Wrócicie stąd zdrowsi i silniejsi, by powrócić za rok… a może wcześniej.

Jak w domu

Czujcie się bezpiecznie i komfortowo! Wymagania i procedury dotyczące przygotowania Waszego wypoczynku są starannie wdrażane we wszystkich naszych obiektach, a monitorując sytuację dostosowujemy je do potrzeb.

embed

Projekt „Upowszechnianie oferty turystycznej polsko – niemieckiego pogranicza” jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania)