Alpe di Siusi/Seiser Alm - zimowy hit zimy 2018/2019 w Południowym Tyrolu

Turyści, którzy odwiedzają zimą Dolomity, chętnie wracają tu w kolejnych latach, szczególnie do ich wyjątkowej części - Południowego Tyrolu. Narciarskie szaleństwo dla całej rodziny, unikalna kultura i kuchnia, a także wiele dodatkowych atrakcji i krajobraz Dolomitów wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO - to wszystko sprawia, że w Południowym Tyrolu można się zakochać. W tym sezonie jednym z turystycznych hitów będzie zaś wypoczynkowy region Alpe di Siusi/Seiser Alm - miejsce stanowiące esencję regionu.

Czego mogą żałować urlopowicze, którzy ominą Południowy Tyrol?

Najbardziej na północ wysunięta część Włoch to wyjątkowe miejsce. Wspomniane górskie krajobrazy i przygoda na stokach są tym przyjemniejsze, im więcej słońca towarzyszy odwiedzającym. W wyróżnionych przez UNESCO Dolomitach nigdy go nie brakuje - w ciągu roku jest aż 300 słonecznych dni. W takich okolicznościach korzystanie z doskonałej infrastruktury narciarskiej i próbowanie tutejszej - wyjątkowej, bo stanowiącej mieszankę wpływów alpejskich i śródziemnomorskich - kuchni to jeszcze większa przyjemność. Lokalnych przysmaków spróbujemy w górskich gospodach, a także lokalnych restauracjach.

Narciarska perła w kompleksie Dolomiti Superski

Turyści odwiedzający Południowy Tyrol mają wiele możliwości. Jeśli chodzi o narciarstwo, tutejsza infrastruktura składa się na potężny kompleks Dolomiti Superski, którego najbardziej docenianą przez turystów częścią jest ośrodek narciarski Seiser Alm - jeden z hitów na rodzinny zimowy urlop w nadchodzącym sezonie.

Co czeka na przybyłych pomiędzy grudniem a kwietniem? W ośrodku narciarskim Val Gardena/Seiser Alm to między innymi 175 kilometrów tras zjazdowych i 80 nowoczesnych wyciągów górskich. Aż 80% spośród nich to trasy niebieskie, więc początkujący narciarze znajdą tu świetne warunki do doskonalenia techniki jazdy. Zadowoleni będą również miłośnicy narciarstwa klasycznego. Na nich z kolei czeka około 60 km dwukierunkowych tras biegowych. Dodatkowe atrakcje stanowią tory saneczkowe. Warto w ten sposób urozmaicić swój pobyt w turystycznym regionie Seiser Alm.

Wszystkie smaki regionu turystycznego Seiser Alm

Region wypoczynkowy Seiser Alm to także świetny wybór dla kulinarnych odkrywców. Lokalne przysmaki czekają na nich zarówno w lokalnych gospodach i restauracjach, jak i w punktach dostępnych dla narciarzy i snowboardzistów. Jakich potraw przygotowanych z dobrodziejstw lokalnej przyrody warto spróbować? Jedną z ciekawych propozycji stanowią południowotyrolskie tradycyjne Knödel (gotowane pierożki chlebowe). Kolejny lokalny przysmak to cielęcina w stylu Herrengröstl, jak również tutejsze naleśniki. Odwiedzenie jednej z gospód serwujących te przysmaki będzie stanowić okazję do poznania gościnności, z której słyną okoliczni mieszkańcy.

Copyright: Seiser Alm Marketing/Helmuth Rier

Śnieżny park i dziesiątki atrakcji dla całej rodziny

W trakcie rodzinnego urlopu nikt bez względu na wiek nie powinien się nudzić. Co dla starszych i młodszych przygotowano w turystycznym regionie Seiser Alm? To jeden z najbardziej przyjaznych dzieciom rejonów Dolomitów, o czym świadczą zróżnicowany poziom trudności na stokach, szkółki narciarskie, a także zorganizowane animacje. Przyjazna wiedźma Nix to postać, która troszczy się o najmłodszych. Rodzinne trasy jej szlakiem obfitują w małe parki rozrywki.

Młodzież, która chętniej jeździ na snowboardzie niż nartach, doskonale odnajdzie się w turystycznym regionie Seiser Alm. Wszystko za sprawą Snowpark Seiser Alm, gdzie turyści mogą spróbować swoich sił w freestylu w kompleksie, z którego pod koniec stycznia skorzystają najlepsi - uczestnicy pucharu świata. To tylko kilka spośród wielu atrakcji czekających na rodziny.