Zaciszny narciarski azyl w Południowym Tyrolu. Vipiteno-Racines/Sterzing-Ratschings zaprasza na sezon zimowy 2018/2019!

Trzysta słonecznych dni w ciągu roku, niesamowite widoki, wyjątkowa kuchnia, bogata kultura, a przede wszystkim doskonale przygotowane trasy narciarskie o łącznej długości ponad 1000 kilometrów - tym zachwyca nas Południowy Tyrol. Urlopowicze, którzy wybierają się na narty całą rodziną, szczególnie zakochają się w regionie Vipiteno-Racines.

Dolce vita na przepięknych stokach!

Południowy Tyrol jest wyjątkowym regionem Włoch, który mieści się na samej północy kraju. Znajdziemy tam raj dla narciarzy i snowboardzistów oraz miłośników innych sportów zimowych, którzy jednocześnie mogą poznać wyjątkową kulturę będącą mieszanką wpływów austriackich i włoskich.

Wrażenie wywierają tutejsza kuchnia oraz trunki, które podbiły serca smakoszy z całego globu. Po aktywnym i urozmaiconym dniu spędzonym na nartach polecamy degustację z sommelierskim mistrzem świata, Erosem Teboni, który podczas wydarzenia Wine&Dine już 30 stycznia 2019 roku zaprezentuje najlepsze wina w Edelweisshütte w Ladurns na wysokości 1982 metrów!

Prawdziwego włoskiego dolce vita zasmakujemy również na stokach narciarskich i w chatach serwujących wyborne przysmaki, zapewniające wyjątkowe doznania. Górskie miejscowości zachwycają również architekturą i gościnnością, a ośnieżone i nasłonecznione zbocza pięknem natury, co stanowi nie lada gratkę dla wszystkich miłośników pięknych widoków.

Brzmi wspaniale, prawda? A to tylko wybrane przykłady atrakcji Południowego Tyrolu.

Spokojny pobyt - szaleństwo na stoku, czyli Vipiteno-Racines w pigułce

Rodziny planujące urlop w Południowym Tyrolu zdecydowanie powinny rozważyć pobyt w rejonie Vipiteno-Racines, o którym można przeczytać tutaj . Trzy tutejsze ośrodki narciarskie, choć dość kameralne, pozwalają wyszaleć się doświadczonym narciarzom, a początkującym nabrać doświadczenia w spokojnej atmosferze. Pierwszy z nich, Racines-Giovo/Ratschings-Jaufen, to około 25 kilometrów tras, na które dotrzemy ośmioma wygodnymi wyciągami kabinowymi. Monte Cavallo/Rosskopf jest z kolei zlokalizowany w pobliżu urokliwego miasteczka Vipiteno/Sterzing i oferuje 18 km tras. Ofertę uzupełnia kameralny Ladurns z 15 km malowniczo usytuowanych zjazdów. Ciekawą możliwością jest skipass, Südtiroler Wipptal Skipass, który umożliwia korzystanie z dóbr trzech ośrodków. Nigdzie nie brakuje także szkół narciarskich i doskonałego zaplecza.

Sanki, biegi narciarskie, wędrówki i łyżwy

Rodzinny urlop powinien być urozmaicony również pod względem aktywności sportowych. Vipiteno-Racines doskonale zaspokaja tę potrzebę. Na przybyłych czeka między innymi tor saneczkowy Monte Cavallo - czyli coś dla najmłodszych (informacja dla starszych użytkowników: możliwa jest także nocna jazda na torze). W okolicy nie brakuje ponadto tras biegowych i bezpiecznych, pełnych wspaniałych widoków szlaków do wędrówki. W centrum Vipiteno czeka doskonale przygotowane lodowisko - kilka mniejszych spotkamy również w miejscowościach takich jak: Colle Isarco/Gossensass, Casateia/Gasteig, Mareta/Mareit, Prati/Wiesen, Stilves/Stilfes, Maria Trens czy Mauls.

Kultura, kuchnia i nagroda dla ciała

Lokalne schroniska, górskie chaty i miejskie restauracje stanowią raj dla smakoszy. Skosztować można przysmaków kuchni alpejskiej, w których poczujemy inspiracje śródziemnomorskimi specjałami. Warto spróbować między innymi tradycyjnych południowotyrolskich pierożków. Vipiteno zalicza się z kolei do najpiękniejszych wiosek we Włoszech. Pośród wąskich uliczek miejscowości spotkamy czar średniowiecznej architektury.

Copyright: Sterzing-Ratschings/Alex Filz

Vipiteno-Racines to także rejon słynący z relaksu dla ciała. W całym regionie spotkamy doskonale wyposażone hotele wellness oraz strefy spa. Czego warto spróbować? Między innymi zadaszonych i otwartych basenów, jak również przygotowanych dla narciarzy górskich saun charakteryzujących się eleganckim wystrojem. Coraz bardziej popularne stają się też zajęcia z jogi. Wymarzony relaks zapewni na przykład Balneum w Vipiteno- kryty basen, otwarte kąpielisko oraz liczne sauny w górskim stylu. Obiekt zachwyca designem, do stworzenia którego wykorzystano materiały z okolicznych dolin Vipiteno-Racines/Sterzing-Ratschings. Podziwiać tam możemy elementy z kwarcytu srebra, takie jak podłogi, które odzwierciedlają piękno gór czy wspaniały kamień z doliny Pfitsch ze srebrnym połyskiem nadającym kąpielisku dodatkowej elegancji i umilającym wypoczynek.

Brzmi jak udane ferie zimowe, prawda? Spotkajmy się w bajkowym Vipiteno-Racines - regionie gwarantującym śnieżne szaleństwo, możliwość odpoczynku i odkrywania lokalnych przysmaków.a