Wyjazd z dziećmi - jak zarezerwować idealną kwaterę?

Podróżowanie z dziećmi zasadniczo różni się od spontanicznych wyjazdów we dwoje, bądź też w pojedynkę. Nie da się już "nie dbać o bagaż, nie dbać o bilet...". Nawet jeśli lubimy działać spontanicznie, niektóre rzeczy po prostu muszą być zaplanowane - jeśli podróżujemy z maluchami.

Do najważniejszych należy oczywiście zapewnienie noclegu - odpowiedniego dla nas, atrakcyjnego dla dzieci - słowem: idealnej kwatery. Miejsce, w którym zatrzymamy się na odpoczynek po całodniowej przygodzie, musi spełniać kilka podstawowych warunków. Jak zarezerwować idealną kwaterę na wyjazd z dziećmi? Oto garść najważniejszych rad.

embed

Dobra lokalizacja Jadąc z dziećmi, poszukujemy noclegu w miejscu, którego nie trzeba długo i mocno szukać - w nawigacji i na żywo. Najlepiej, jeżeli hotel znajduje się na trasie zaplanowanej podróży - tak aby nie zbaczać zbytnio i nie tracić czasu na krążenie po okolicy w poszukiwaniu adresu apartamentu. Dzieci po intensywnym dniu nie zniosą dodatkowego czasu na dojazd do hotelu. Podobnie jest z parkingiem - powinien on być łatwo dostępny lub najlepiej - zarezerwowany wraz z kwaterą. Nikt nie chce narazić się na zniecierpliwienie dzieciaków poszukiwaniem miejsca parkingowego - zwłaszcza gdy zanosi się na kolejne okrążenie wokół budynku, a wszystkie miejsca są nadal zajęte. Odpowiednie sąsiedztwo Jeżeli jedziemy z małymi dziećmi, dobrze by było, żeby za ścianą nie imprezowało grono studentów całą noc. Trzeba szczegółowo wypytać obsługę hotelu i poinformować o oczekiwaniach co do tego typu warunków. Dokonując rezerwacji, można też poprosić o pokój usytuowany od tyłu budynku, z oknami które wychodzą na cichą stronę hotelu, zamiast na ruchliwą ulicę. Nawet jeżeli dorosłym nie przeszkadza delikatny szum przejeżdżających w nocy aut, dziecko może budzić się, spać niespokojnie, przez co nie wypocznie należycie. Idealna kwatera będzie więc miejscem zacisznym i spokojnym, w którym są warunki do regeneracji sił po całodniowej wycieczce. Prywatna łazienka Portale internetowe oferują wiele noclegów w doskonałych cenach. Często nawet w ścisłym centrum turystycznej miejscowości można znaleźć pokój czy apartament za symboliczne kilkadziesiąt złotych. Niedogodnością, która najczęściej wiąże się z niskim budżetem, jest brak indywidualnej łazienki w pokoju. Łazienka ogólnodostępna, nie sprawdzi się przy wyjeździe z dziećmi. Taki nocleg będzie wymagał fatygowania się na korytarz za każdym razem, kiedy będzie potrzeba skorzystania z toalety. Brak prywatności i konieczność dzielenia się nią z gronem innych gości hotelowych to nie jest dobry pomysł - zwłaszcza z maluchami.

embed

Ze śniadaniem Idealna kwatera do wypoczynku z dziećmi to taka, gdzie nie trzeba rano szukać knajpki żeby zjeść śniadanie - lub, co gorsza, przygotowywać je osobiście. Najwygodniej i najlepiej, jeśli istnieje możliwość skorzystania z posiłku w ramach usługi hotelowej. Dla dzieci jest to duże ułatwienie, kiedy mogą właściwie w kapciach i szlafroku zejść i posilić się wtedy, kiedy są głodne. Wszak wiadomo, że nie ma nic gorszego w podróży, jak głodne dziecko. Niwelując to ryzyko już na etapie rezerwacji kwatery, zapewniamy całej rodzinie komfortowe warunki do dalszego podróżowania. Jak widać, warunki jakie powinna spełniać idealna rezerwacja, nie są ani skomplikowane, ani niecodzienne. Wyjazd z dziećmi rządzi się swoimi prawami - ich komfort i bezpieczeństwo jest w oczywisty sposób stawiane na pierwszym miejscu. Kiedy te potrzeby są zaspokojone, można mówić o udanym wyjeździe.

Więcej pomysłów na spędzanie czasu ze swoim dzieckiem znajdziesz na www.4fathers.pl .