Perfekcyjna podróż

Nieważne, czy jedziesz autostradą, czy wiejską drogą. Może nawet powinieneś zjechać z utartych szlaków. To co liczy się naprawdę? By jazda dawała Ci przyjemność. Gdy podróżujesz w pełnej harmonii ze swoim samochodem, możesz pojechać nawet na koniec świata.

xx x

Drive Together - tak właśnie powinna wyglądać jazda samochodem. Człowiek i maszyna w idealnej harmonii. W każdej podróży, dalekiej czy bliskiej, oczekujesz komfortu, poczucia bezpieczeństwa i przyjemności z prowadzenia. Jak to osiągnąć? Wiedzą to inżynierowie Mazdy. Punktem wyjścia jest dla nich kierowca: to, jak jego ciało odbiera bodźce, których dostarcza jazda samochodem. By stworzyć samochód idealnie dopasowany. Taki jak Mazda CX-3 - kompaktowy crossover.

 

Szyty na miarę Za kierownicą CX-3 poczujesz się jak w domu. Widać, że każdy ruch kierowcy jest tu doskonale przemyślany, by nawet po długiej podróży jazda nie stała się uciążliwa. Umieszczony w polu widzenia kierowcy wyświetlacz Head-up Active Driving Display pokazuje takie dane, jak prędkość czy wskazówki nawigacji, pozwalając skupić się na drodze. W oczy rzuca się także duży wyświetlacz i pokrętło systemu MZD Connect, które umożliwia sterowanie wszystkimi systemami samochodu. Nie zabrakło niezbędnych w dzisiejszym świecie funkcji: synchronizacji z telefonem, nawigacji i systemu audio. Wszystko - od pozycji za kierownicą, przez reakcje układu kierowniczego, po zestrojenie zawieszenia - pracuje dla Ciebie. Już po pierwszym kilometrze czujesz, że tą Mazdą możesz pokonać ich tysiące.

xx x

Inną drogą Czas nacisnąć pedał gazu. W dobie powszechnego downsizingu Mazda CX-3 zaskakuje 2-litrowymi silnikami SKYACTIV. Zamiast zmniejszać pojemność i podnosić moc za pomocą turbosprężarki, japońscy inżynierowie woleli udoskonalić podzespoły jednostki i podnieść jej efektywność. Efekt? Dynamiczne osiągi i niewielkie zużycie paliwa. Mazda CX-3 ma jeszcze jeden atut w rękawie: dostępny napęd na cztery koła. Mazda i-ACTIV AWD, bo tak nazywa się ten system, nieustannie monitoruje przyczepność każdego z kół, by najefektywniej przekazywać moment obrotowy. Nie musisz więc trzymać się asfaltowych dróg. Mazda CX-3 pozwoli Ci dojechać wszędzie, gdzie zechcesz. Bezpieczny partner W podróży zawsze chcesz czuć się bezpiecznie. Pakiet Mazda i-ACTIVSENSE zawiera systemy, które będą stale wspomagać Cię we wszystkich sytuacjach. System ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, wykrywający znużenie kierowcy, monitorujący martwe pola czy system rozpoznawania znaków drogowych i kamera cofania - to tylko niektóre z nich.

xx x

Zawsze w ruchu Wreszcie czas na rzut oka z zewnątrz na Mazdę CX-3. Nadwozie o długości niespełna 4,3 m to duży atut dla tych, którzy często zapuszczają się do centrum miasta. Dla tych, którzy wolą podróże w plener, ważniejszy będzie wysoki prześwit. Ale wszystko łączy w spójną całość wyjątkowy design KODO - dusza ruchu. Aby podkreślić muskularne, dynamiczne kształty Mazdy CX-3, Japończycy opracowali nawet specjalne trójwarstwowe kolory premium: Soul Red i Machine Grey. W tych barwach najlepiej widać, jak sylwetka CX-3 zrywa się do ruchu. A Ty jesteś gotowy na następną podróż?

embed